OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Olomouc.eu - oficiální informační portál

Z regionu

Olomouc.eu - oficiální informační portál Zdroj: Olomouc.eu - oficiální informační portál |

Francouzské kurátorky navštívily olomoucké výtvarníky. Líbí se jim i socha na náměstí

19. 10. 2018 | Ve francouzském městě Antony se na podzim příštího roku odehraje velká výstava výtvarníků z Olomouce. Právě proto přijely kurátorky Domu kultury z tohoto partnerského francouzského města tento týden do Olomouce, aby se setkaly s výtvarníky a poznaly jejich díla. Při té příležitosti je na radnici přijal první náměstek primátora Martin Major, který vzácné hosty uvítal v jejich mateřském jazyce. ...

Výročí republiky připomíná i podzimně nazdobená radnice

19. 10. 2018 | Výřez z české krajiny zaplnil podloubí olomoucké radnice. Tři květinové poutače zhotovilo Výstaviště Flora podle návrhu zahradní architektky Marie Doleželové a floristky Ireny Smutné. Důvodem jsou oslavy sta let založení republiky.

Klammert sbírá body do olympijské kvalifikace

19. 10. 2018 | David Klammert, olomoucký judista ve váze do 90 kilogramů, pokračuje ve své tour po světových soutěžích. Na začátku letošního roku se mu povedlo získat dvě medaile, a to stříbro a bronz. Na posledních soutěžích mu však stupně vítězů utekly jen o kousek, kdy opakovaně prohrál o třetí místo. Body do olympijské kvalifikace se mu však počítají, a to je i, dle jeho slov, ten hlavní cíl. Dostat se na Letní olympijské hry v Tokiu. ...

Radniční věž skrývala stovky zajímavých dokumentů z období po druhé světové válce

18. 10. 2018 | Co dávají v olomouckých kinech v týdnu od 13. do 19. dubna 1962? Jaké hry nabízí Divadlo Oldřicha Stibora v dubnu téhož roku? Kdo zahraje na varhanním koncertě nebo jak dopadne utkání v házené se Slavojem Praha? V roce 1961 začala oprava velké radniční věže, a když ji v roce 1962 dokončovali, do báně ve špici věže ukryli tehdejší pracovníci Městského národního výboru Olomouc stovky dokladů ze své doby. ...

Na Horním náměstí stojí nová netradiční socha. Veřejný prostor ale obohatí jen dočasně

17. 10. 2018 | Novou výraznou dominantu má olomoucké Horní náměstí. Její role v centru města je však jen dočasná – socha olomouckého autora Jana Dostála totiž bude u radnice stát pouze do 28. října.

Dobové fotografie na náměstí připomínají sto let republiky

17. 10. 2018 | Dobu vzniku samostatného Československa v roce 1918 ilustruje venkovní expozice na Horním náměstí. Dvacet panelů dobových fotografií tam zůstane do 28. října, tedy do dne, kdy byla republika vyhlášena.

Koaliční smlouva je podepsána, Olomouc povede ANO, ODS, KDU-ČSL a hnutí spOLečně

16. 10. 2018 | Následující čtyři roky povede město Olomouc koalice složená z hnutí ANO 2011, Občanské demokratické strany, Křesťanské demokratické unie – Československé strany lidové a hnutí spOLečně. Lídři těchto politických stran a hnutí podepsali Koaliční smlouvu pro statutární město Olomouc na volební období 2018-2022. Sedmým primátorem Olomouce bude lídr ANO Miroslav Žbánek.

Florbalistky doma zaskočily favorita

16. 10. 2018 | Dobrý vstup do sezony prožívají extraligové florbalisty FBS Olomouc, které po sedmém kole drží osmé místo, poslední příčku, ze které se postupuje do play – off. V posledním kole přivítaly v Čajkaréně tým Bohemians Praha a favorita utkání zaskočily. Ani jednou neprohrávaly a poté, co se dokázaly dostat až do vedení 6:2, si mohly dovolit prohrát poslední část utkání, aby nakonec braly všechny body za výhru 6:5. Pražankám tak nepomohl ani výkon Adély Bočanové, která se čtyřmi góly a jednou ...

Olomoucké volejbalistky jsou i přes ztrátu prvního setu dál stoprocentní

15. 10. 2018 | Těžká zkouška čekala na volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ve 3. kole domácí extraligy. Vysokoškolačky sice v Brně na palubovce ambiciózního nováčka, „Šelem“ z týmu VK ztratily první set v nové ligové sezoně, nakonec však dokázaly zvítězit 3:1 a nadále vládnou tabulce.

Koaliční smlouva bude podepsána 16. října

12. 10. 2018 | Schůzka zástupců politických stran a hnutí zapojených do přípravy koaliční smlouvy pro statutární město Olomouc na volební období 2018–2022, která se uskutečnila v pátek 12. října, přinesla vzájemnou shodu. Všechny zúčastněné strany se dohodly na novém složení Rady města Olomouce a programových prioritách, které budou tvořit základ programového prohlášení nové koalice.

Osm kamenů ve Chválkovicích připomíná oběti holocaustu

12. 10. 2018 | Osm stolpersteinů, kamenů zmizelých, přibylo dnes v olomoucké městské části Chválkovice. Připomínají osudy členů rodiny Evy Grossmannové, kteří byli perzekuováni nacistickým režimem a zahynuli v koncentračních táborech.

Linka U zůstane v provozu i v nových jízdních řádech

10. 10. 2018 | Až se v prosinci změní jízdní řády olomouckého dopravního podniku, linka U v něm nadále zůstane. Na jaře roku 2019 proběhnou na této lince opětovně dopravní průzkumy a poté dojde k závěrečnému vyhodnocení využívání této linky cestujícími.

Začal jubilejní ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc 2018

10. 10. 2018 | Desátý ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc 2018, nabízí sedm koncertů, městem budou rezonovat až do 23. října. Festival, který pořádá Univerzita Palackého v Olomouci a spolek MusicOlomouc, se koná za podpory statutárního města Olomouce.

Hlavní radniční věž se připravuje na rekonstrukci

9. 10. 2018 | Také nejvyšší část historické olomoucké radnice, 75 metrů vysoká věž, projde důkladnou rekonstrukcí. Naváže tím na nedávno dokončenou obnovu střechy. Opět půjde o mimořádně náročnou práci, protože věž je obdobně historicky cenná jako střešní konstrukce. Její základní části pocházejí z počátku 17. století, nejstarší části krovů jsou datovány dokonce až na počátek 16. století.

Basketbal Olomouc vstoupil do sezony na vítězné vlně

9. 10. 2018 | Prvoligový Basketbal Olomouc zažívá jeden z nejlepších vstupů do sezony. Tým hraje druhou nejvyšší soutěž mužů již šestou sezonu a jen v roce 2016 se podařilo první tři utkání v řadě vyhrát. Letos je to o to cennější, že jde o dvě vítězství z venkovních zápasů a jedno z domácího prostředí.

Výsledky voleb do Zastupitelstva města Olomouce

7. 10. 2018 | Výsledky voleb do Zastupitelstva města Olomouce najdete na serveru www.volby.cz.

Volební víkend: Olomoučané si zvolí na čtyři roky nové zastupitelstvo

5. 10. 2018 | Volby do Zastupitelstva města Olomouce se konají v pátek a sobotu 5. a 6. října. Celé město tvoří jediný volební obvod a volí se 45 zastupitelů. Počet volebních okrsků – tedy míst, kde lze hlasovat – je 95.

Senát vyznamenal dva významné a statečné Olomoučany

5. 10. 2018 | Leopold Pospíšil a Alojz Mutňanský. Dva Olomoučané, kteří v těchto dnech obdrželi stříbrnou pamětní medaili Senátu Parlamentu ČR u příležitosti Dne české státnosti. Oba muže spojuje kromě jiného především odvaha a vytrvalost.

Horní náměstí provoní vinné slavnosti

5. 10. 2018 | Olomoucké Horní náměstí se v pátek 5. a v sobotu 6. října promění na místo pro ochutnávku dobrého vína a burčáku. Olomoucká vinná společnost připravila další ročník vinných slavností, začínají ve 14 hodin.

Finále Českého poháru v cyklotrialu

5. 10. 2018 | Olomoucká Galerie Šantovka bude o víkendu 6. a 7. října dějištěm finálového závodu Českého poháru v cyklotrialu. Celkem pět sekcí s překážkami vyroste přímo před nákupním centrem a na přilehlém parkovišti u Majáku. Závodit se zde bude po oba víkendové dny.Zelené školy dostanou odměnu

OLOMOUCKÝ KRAJ - Celkem pět organizací letos získá titul Zelená škola a současně i finanční odměnu od Olomouckého kraje. Ocenění hejtmanství uděluje těm vzdělávacím zařízením, která se při výuce zaměřují na přírodu, vzorně třídí odpad nebo podnikají ...

Pacientům šumperské nemocnice pomáhají při rehabilitaci nové moderní přístroje

19.10.2018 | Z regionu

ŠUMPERK - Nemocnice Šumperk pokračuje ve své modernizaci rehabilitačního oddělení. Po rekonstrukci bazénu nyní investovala do přístrojového vybavení. ...

Balynka učila třídit děti odpad v Šumperku

17.10.2018 | Z regionu

Šumperk přivítal soubor Karlovarského hudebního divadla velmi vlídně, již v podvečer pomáhala vlídná šumperská divadelní četa ochotně divadelnímu soub ...Sobota 20.10.2018
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.