OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Olomouc.eu - oficiální informační portál

Z regionu

Olomouc.eu - oficiální informační portál Zdroj: Olomouc.eu - oficiální informační portál |

OBRAZEM: Zahájení olomouckého Beerfestu

25. 5. 2018 | Slavnostní naražení soudku litovelského piva odstartovalo včera 17. ročník olomouckého pivního festivalu. Beerfest letos na Korunní pevnůstce nabízí více než sto druhů piva, ale i hudební zážitky v podání skupin minus 123minut, Mig21, Mandrage, Olympic nebo Desmod. Festival skončí sobotní půlnocí.

Olomouc se přidala k Útoku peří

24. 5. 2018 | Sběr peří, starých péřových polštářů, spacáků nebo péřových vest podporuje do konce června také Olomouc. Peří napříč republikou sbírá společnost TextiEco, aby tím podpořila projekty jako jsou Lékaři bez Hranic, UNICEF nebo The Tap Tap. Akce dostala název Útok peří.

20. veřejné zasedání Zastupitelstva města Olomouce

24. 5. 2018 | V pondělí 4. června 2018 od 9:00 hodin se ve velkém zasedacím sále budovy Magistrátu města Olomouce v Hynaisově ulici 10 uskuteční 20. veřejné jednání Zastupitelstva města Olomouce. Materiály pro jednání najdete zde.

Představitelé kantonské univerzity navštívili i olomouckou radnici

24. 5. 2018 | Zástupci Guangzhou College of South China University of Technology, univerzity v čínském Kuang-čou (Kantonu), navštívili tento týden olomouckou radnici.

Olomoucké děti budou mít čtyři nová hřiště

24. 5. 2018 | Čtyři dětská hřiště v souhrnné hodnotě 2,4 milionu korun budou od léta sloužit olomouckým dětem. Tři z nich procházejí modernizací a budou dokončena v červnu, jedno zcela nové budou děti využívat od července.

Nezapomeňte do 31. května uhradit poplatek za komunální odpad v roce 2018

24. 5. 2018 | Poplatek lze zaplatit v úředních hodinách hotově či platební kartou na pokladně budovy NAMIRO, Palackého 14 a Hynaisova 10, Olomouc nebo na detašovaných pracovištích magistrátu.

Dvě křižovatky v Olomouci jsou dnes bez semaforů

24. 5. 2018 | V době od 8 do 16 hodin se dnes musí obejít bez světelné signalizace řidiči na křižovatce Rooseveltova – Velkomoravská a na křižovatce u nákupní galerie Šantovka. Provoz na obou křižovatkách řídí policisté. Vypnutí semaforů bylo vynuceno přerušením dodávky elektrické energie v celé lokalitě a nemá žádnou souvislost s průběhem protipovodňových opatření v centru města.

Po uzavření mostu se dopravní situace stabilizuje. Stav na stavbě ověřoval i náměstek primátora

23. 5. 2018 | Pozornost zejména motoristické veřejnosti se tento týden upínala k uzavření provozu na mostě v Komenského ulici. Situaci v této ulici a okolí po uzavření frekventovaného mostu ověřoval ve středu ráno i náměstek olomouckého primátora Martin Major. „V praxi se ukazuje, že po prvotním náporu v pondělí ráno se dopravní situace rychle dostává do přijatelného stavu,“ uvedl Martin Major. „Situaci ovšem i nadále každý den sledujeme a jsme připraveni v případě potřeby provést další opatření, která ...

Vinné slavnosti chystají další pokračování. Nabídnou i víno z Olomouckého kraje

23. 5. 2018 | Olomoucké Horní náměstí se na dva dny stane centrem dobrého a kvalitního vína. Návštěvníky jarní etapy tradičních Olomouckých vinných slavností čeká v pátek a sobotu 25. a 26. května nabídka téměř dvou desítek tuzemských a slovenských vinařství a také reprezentanti vinařů z Bulharska, Ukrajiny, Portugalska, Chile a Argentiny.

Olomouc se představila jako „chytré město“ na Smart Region Tour 2018

22. 5. 2018 | Náměstek primátora Aleš Jakubec představil na konferenci Smart Region Tour 2018 novinky, stejně jako již osvědčené systémy, které usnadňují život obyvatelům i návštěvníkům Olomouce.

Ruku v ruce za sportem. Moravia sport Expo a Mattoni 1/2Maraton Olomouc přivítá v Olomouci na tisíce milovníků pohybu.

22. 5. 2018 | Na startovní čáru, připravit se, start. V termínu 22. – 23. června 2018 mohou nejen milovníci sportu vyrazit spolu s Mattoni 1/2Maratonem Olomouc na veletrh sportovních potřeb a vybavení Moravia sport Expo. V pavilonu A a přilehlých venkovních plochách Výstaviště Flora Olomouc mohou návštěvníci již popáté zažít radost z pohybu či se na největším sportovním veletrhu na Moravě nechat inspirovat olomouckými sportovními kluby. Z doprovodného programu nebude chybět vystoupení osobností ze světa ...

17. ročník olomouckého Beerfestu vypukne už ve čtvrtek

22. 5. 2018 | Ve čtvrtek 24.5. začíná sedmnáctý ročník Beerfestu v Olomouci za účasti více než 40 pivovarů z ČR. Doprovodný kulturní program přivítá na festivalové scéně populární hudební skupiny jak Horkýže slíže, GAia Mesiah, Mig21, Mandrage, Ž lutý pes, Olympic, Desmod a další.

Dopravní opatření po dobu konání závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc

21. 5. 2018 | Dopravní omezení jsou platná v sobotu 23. června 2018. Veškerá dopravní omezení jsou platná pro akci Mattoni 1/2Maraton Olomouc, jehož součástí jsou tyto závody: 1/2Maraton, Štafety, 2Run a dm rodinný běh.

Překonejte sami sebe a zaběhněte si Mattoni 1/2Maraton Olomouc. Pocit v cíli bude k nezaplacení!

21. 5. 2018 | Běhání přináší každému jedinečnou možnost překonávat sám sebe. Připravit se, vytrvat a dokončit tento závod je jedinečný zážitek, který si budete pamatovat! Přijďte si užít senzační atmosféru jednoho z nejoblíbenějších půlmaratonů v České republice. Již devátý ročník přivítá v roce 2018 starobylá perla Moravy.

Přijďte si vyzkoušet orientační běh v parku

21. 5. 2018 | V rámci této akce chystáme pro obyvatele Olomouce tréninkové tratě v parku ve Smetanových sadech, kde si mohou zájemci vyzkoušet (za pomoci zákresu v mapě) nalézt kontroly umístěné v parku. Tratě různé obtížnosti můžete absolvovat chůzí, během, na in-linech, nebo s kočárkem 23. května v době od 15.00 do 18.00 hod. Záleží jen na vás, jaké tempo a taktiku zvolíte.

Most v Komenského ulici je uzavřen, křižovatky hlídali policisté

21. 5. 2018 | Očekávanou zvýšenou zátěží procházela v pondělí doprava v centru Olomouce. Od rána už totiž byl pro individuální automobilovou dopravu uzavřen frekventovaný most v Komenského ulici a řidiči museli využít buď oficiální objízdnou trasu, nebo jinou alternativní cestu ke svým cílům. Radnice připravila objízdnou trasu a upravila stav vozovek v ulicích, kde se předpokládal zvýšený provoz, přesto ale byli od rána v pohotovosti jak úředníci magistrátu, tak i dopravní policisté. ...

V pátek se koná další kolo Specialized Grand Prix

21. 5. 2018 | V pátek 25. května se od tří hodin odpoledne uskuteční další kolo dlouhodobé soutěže Specialized Grand Prix v Centru Semafor. 

Vstupenky na open-air koncert Moravské filharmonie již v prodeji

21. 5. 2018 | Vstupenky na velký koncert pod širým nebem Moravské filharmonie, který se uskuteční v pátek 1. června 2018 od 19 hodin na Horním náměstí, mohou zájemci zakoupit v Informačním centru na olomoucké radnici.

Veletrh přiblížil sociální služby více lidem. Pomáhalo se přímo na náměstí

18. 5. 2018 | Druhý ročník veletrhu sociálních a souvisejících služeb se koná v pátek 18. května od rána do 16 hodin v Olomouci. Veletrh navazuje na obdobné aktivity, které se pod názvem Mezi námi dříve odehrávaly na výstavišti Flora.

Olomouc zažije Muzejní noc

18. 5. 2018 | Otevřená muzea, galerie, paláce, ale také radnice, forty i další zajímavá místa v Olomouci zažijí návštěvníci v pátek 18. května v rámci Muzejní noci. Atraktivní program nabízí od 18 do 24 hodin kromě stálých expozic i řadu doprovodných akcí. Pro účastníky město zdarma zajistilo také speciální autobusovou linku.V Olomouckém kraji se soutěžilo o Regionální potravinu

OLOMOUC - Devátý ročník soutěže o značku Regionální potravina vrcholí. Dnes vybírala hodnotitelská komise nejlepší regionální výrobky v Olomouckém kraji. Letos se do soutěže o prestižní značku přihlásilo 48 výrobců se 117 výrobky. O značku, která ...

Trezor peníze před zlodějem neochránil

25.05.2018 | Krimi

Ve středu se krátce po desáté hodině dopolední vloupali dosud nezjištění pachatelé do rodinného domu v západní části města Prostějova. ...

Obce z regionu opět zabojují o titul Vesnice roku

25.05.2018 | Z regionu

OLOMOUCKÝ KRAJ - Jedenáctka obcí se letos chce stát Vesnicí roku Olomouckého kraje. Do soutěže, která je spojená s finančním darem od olomouckého hejt ...Pondělí 28.5.2018
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.