OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Branný oddíl z Dubicka zve na jarní posezení

Kdy:
Neděle 24.04.2016 od 13:30 hod
Kde:
Střelnice Dubicko
Sdílet:

Branný oddíl pro mládež, spadající pod Střelnici Dubicko, pořádá v neděli 24. 4. od 13:30 společné jarní posezení v příjemných prostorách střelnice, která se nachází v lese za obcí.
Oddíl vznikl za podpory projektu SmartUp od Nadace O2. Ta financovala materiály na opravu střelnice a nezbytnosti pro její členy, jako jsou například buzoly, sekery nebo píšťalky. Již příští neděli si mohou zájemci o členství v oddílu přijít poslechnout, co tato organizace nabízí.

Branný oddíl proto učí děti samostatnosti a umět se správně zachovat v situacích, ve kterých by neuspěla ani řada dospělých, jako je například zastavení krvácení, poskytnutí masáže srdce a podobně. Kromě nácviku první pomoci a střelecké průpravy se děti v rámci Branného oddílu naučí orientovat v terénu za pomoci buzoly a přírodních znaků bez technického vybavení, nebo třeba jak rozdělávat oheň a získávat vodu. Všechny tyto činnosti jsou implementovány do her, aby to děti bavilo, a převážná část tréninku probíhá v přírodě.
Vstup na akci je zdarma, k dispozici bude bohaté občerstvení za drobný poplatek. Návštěvníci se mohou těšit na pochoutky z udírny, gulášovou polévku a langoše, nebo třeba na pravé domácí buchty s kávou.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí63,939094543457