OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Den (pro) pěstounství Olomouc

12.09.2018
OLOMOUC - Ne všechny děti mají to štěstí, že mohou žít ve vlastní rodině. O některé děti se bohužel jejich rodiče nemohou, nechtějí nebo nedokáží postarat. Přestože v současnosti v Olomouckém kraji pečuje o děti formou náhradní rodinné péče kolem 700 pěstounů a celkem se jedná přibližně o 1000 dětí, stále hledáme náhradní rodiče pro zhruba 450 dětí žijících mimo svou vlastní rodinu.
Pozvánka | Foto: rodinajeok.cz
V neděli 16. září proběhne v Olomouci v prostorách Pevnosti poznání první ročník unikátního projektu Den (pro) pěstounství. Tento jedinečný den je věnován pěstounům, kteří se rozhodli pro náhradní rodinnou péči a poskytli tak zázemí dětem v tíživé životní situaci. Vítána je široká veřejnost, kterou téma náhradního rodičovství zajímá. Vstup na akci je pro všechny zdarma, připraven bude bohatý program.

Návštěvníci mohou navštívit i samotnou expozici Pevnosti poznání, a to za zvýhodněné vstupné 75 Kč. V rámci vstupenky je zájemcům zdarma otevřeno planetárium, pro milovníky adrenalinu zdarma zpřístupněn gyroskop. Korunní pevnůstka Olomouc návštěvníkům akce poskytuje 50% slevu na vstupné do nově otevřené expozice Prachárna. Vstupenky do expozic jsou k zakoupení na pokladně Pevnosti poznání.

Nedělní program odstartuje v 10 hodin uvítáním návštěvníků na pódiu v Laudonově sále v přízemí Pevnosti poznání. Zájemci se mohou zúčastnit rodinné hry "Cesta pěstouna", při které si vyzkouší jednotlivé kroky, které musí každý zájemce o náhradní rodinnou péči učinit, než bude moci přijmout dítě do péče. Soutěžící budou postupně plnit jednotlivé úkoly pro dospělé i pro děti a vyplňovat svou hrací kartu. Začátek trasy návštěvníci najdou u stánku č. 1 - Orgán sociálně-právní ochrany dětí. Pro všechny návštěvníky zde bude připraven také foto koutek a malování na obličej.
Ve 12, 14 a 16 hodin budou postupně losovány odevzdané hrací karty. Ze zapojených soutěžících bude vždy vybráno 15 výherců, kteří obdrží zajímavé ceny.

Návštěvníci mohou využít i dalších doprovodných aktivit. Pro děti bude připravena trampolína, bazének s kuličkami, dětská zóna, chill-out zóna atd. Na pódiu se vystřídají interpreti z řad dětských hudebníků a tanečníků. Účast přislíbil sbor Základní umělecké školy Žerotín Flauto Armonico, děti ze Základní umělecké školy Iši Krejčího, sbor Campanella aj. Pro děti je připraveno divadelní představení pod názvem Africká pohádka - O černouškovi. Pevnost poznání se představí se svými science show. Dvě vědecká představení a zároveň chemická show bude návštěvníky čekat v Laudonově sále v dopoledních i odpoledních hodinách.

Návštěvníci mohou ve 2. patře Pevnosti poznání navštívit výstavu fotografií na téma "Jsem pěstoun" a shlédnout cyklus dokumentárních filmů o náhradní rodinné péči "Rodiče napořád". Na vzniku dokumentárního cyklu se spolupodílí Česká televize a Nadace J&T, iniciátor kampaně Hledáme rodiče. Šest dílů cyklu mohou zájemci sledovat v malém sále, ve 2. patře Pevnosti poznání, vždy v celou hodinu. První díl z cyklu začíná v 11 hodin. Ve 14 hodin bude navíc promítán dokumentární film režiséra Igora Chauna "Dospělým ze dne na den", po kterém bude následovat krátká diskuse o startu dětí z dětských domovů do dospělého života.

Potenciální zájemci, kteří uvažují o náhradní rodinné péči mají jedinečnou příležitost pohovořit si přímo s pěstouny. První neformální beseda začíná již v 10:30 v podkrovních prostorách Pevnosti poznání, ve 2. patře. Další besedy pokračují vždy v půl.

Záštitu nad akcí převzal: hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Podrobnosti k celému programu jsou k dispozici na facebookovém profilu Rodinné Pasy, událost Den (pro) pěstounství. Další informace najdete na www.rodinajeok.cz/den-pro-pestounstvi.

Akce vzniká za podpory Olomouckého kraje, města Olomouce, Rodinných Pasů, Dobré rodiny o.p.s., Střediska sociální prevence Olomouc, Ministerstva práce a sociálních věcí, ISIS - Občanského sdružení pro pomoc náhradním rodinám z. s., Maltézské pomoci o.p.s., Náruče dětem z. s., Nadace J&T aj.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Vláda poskytne pomoc strukturálně znevýhodněným regionům v Olomouckém a Moravskoslezském kraji

Vláda Petra Fialy se ve středu 29. března 2023 na výjezdním zasedání v Jeseníku zabývala tématy souvisejícími s rozvojem socioekonomicky zaostávajících a strukturálně postižených regionů. Na schůzi vlády navázalo jednání s vedením Olomouckého a ...

Česká města sázejí na elektrobusy. V Kladně a Přerově se o dobíjení stará ČEZ ESCO

Elektrobusy se stále častěji prosazují v městské hromadné dopravě. Poslední důkazy dává středočeské Kladno a hanácký Přerov. Obnovou vozového parku MH ...

Festivaly Maker Faire letos zavítají do dvanácti českých měst

Festivaly kreativity Maker Faire se letos představí celkem ve dvanácti městech po celé republice. Na akcích se setkávají nadšenci i profesionálové, rů ...

Správa železnic: Proměněné nádraží v Moravském Berouně se v dubnu otevře cestujícím

Ve stanici Moravský Beroun dokončují dělníci poslední práce na nádražní budově. Celková rekonstrukce za 43,4 milionu korun, kterou provádí společnost ...

České dráhy: V sobotu bude v Olomouci jezdit Hurvínek, své brány otevře také depozitář ČD Muzea

V sobotu 18. března 2023 budou mít zájemci první letošní možnost svezení historickými vlaky. U příležitosti konání veletrhu For Model 2023 na Výstaviš ...

Pátek 31.3.2023
Olomoucký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes