OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Díky spolupráci Konta Bariéry a firmy Globus získaly dvě neziskové organizace pro své klienty nové vozy

04.10.2018
PROSTĚJOV/HAVÍŘOV - Dva velkoprostorové vozy zn. Ford pro přepravu handicapovaných budou sloužit organizacím Cesta bez bariér a Lipka. Slavnostní předání zástupcům zmíněných organizací proběhlo 2. října v Havířově a Prostějově.
Globus předal auto organizaci Lipka | Foto: botticelli.cz
Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní tašky jde jedna koruna na účet Konta Bariéry. Díky dlouhodobé spolupráci bude jezdit po celé republice již 76 automobilů s logy Globus a Konta Bariéry.

"Nadaci nemůže potkat větší štěstí, než mít partnera, kterému věří a se kterým může dlouhodobě spolupracovat na tak hezkém projektu. Za těch 16 let se podařilo shromáždit přes 23 milionů korun, což je neskutečné," řekla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

"Moc nás těší, že můžeme tímto způsobem pomáhat ke zlepšení a zjednodušení života lidí s handicapem a že to společně s Kontem Bariéry děláme už dlouho. Uvědomujeme si, že jen opakovaná a pravidelná pomoc může být pro společnost přínosem," říká Rita Gabrielová, vedoucí korporátní komunikace Globus ČR.

Jako první si v Prostějově slavnostně převzali nový devítimístný mikrobus zástupci organizace LIPKA,z.s. Organizace poskytuje sociální služby - denní stacionář pro osoby se zdravotním postižením, aktivizační služby pro seniory, chráněné bydlení a sociálně terapeutickou dílnu.

Druhou organizací, která nový vůz týž den dostala, je Cesta bez bariér, spolek, který poskytuje službu ve formě přepravy lidí s omezenou možností pohybu.

Obě předání se uskutečnila 2. října 2018 - nejprve v sídle organizace LIPKA, a.s. (Tetín 1506/1, Prostějov) v 9.00 hod. a následně v areálu Hypermarketu Globus Havířov (U Skleníků 22/338, Prostřední Suchá, Havířov), kde si automobil převzali zástupci spolku Cesta bez bariér.

Za Konto Bariéry se obou předání zúčastnila paní Dana Štěrbová - pedagožka a členka Rady Konta Bariéry, za společnost Globus - ředitel Hypermarketu Globus Havířov pan Roman Karlík a předání v Prostějově byla přítomna ředitelka Hypermarketu Globus Olomouc paní Andrea Dvořáková.

Konto Bariéry - od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

České dráhy: V sobotu bude v Olomouci jezdit Hurvínek, své brány otevře také depozitář ČD Muzea

V sobotu 18. března 2023 budou mít zájemci první letošní možnost svezení historickými vlaky. U příležitosti konání veletrhu For Model 2023 na Výstavišti Flora Olomouc vyjedou mezi olomouckým hlavním nádražím a stanicí Olomouc-Řepčín historické vlaky ...

V Javoříčských jeskyních na Olomoucku se budou 25. března 2023 probouzet netopýři

Chcete se dozvědět něco zajímavého o tajemných netopýrech? Zajímá vás, jak vypadá odborný výzkum těchto zajímavých nočních létajících savců? Chcete vi ...

Správa železnic: Byla ukončena další etapa modernizace železničního uzlu Přerov

Skončila druhá stavba v přerovském uzlu, která navázala na dříve provedenou rekonstrukci celé tamní železniční stanice a zahrnovala rekonstrukci výhyb ...

Semináře MMR poradí jak zpracovat cost-benefit analýzu u projektů spolufinancovaných z fondů EU

Od března 2023 spouští Ministerstvo pro místní rozvoj další řadu seminářů pro žadatele a příjemce evropských dotací. Účastníky vzdělávacích akcí v sed ...

Státní veterinární správa ruší mimořádná veterinární opatření omezující venkovní chov drůbeže

Státní veterinární správa (SVS) od 3. 3. 2023 ruší mimořádná veterinární opatření z poloviny loňského prosince zakazující chov drůbeže ve venkovních p ...

Středa 22.3.2023
Olomoucký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes