OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Burzy nabídnou práci i vzdělání v Olomouckém kraji

13.09.2016
Pod společným heslem "Hledejte práci tam, kde skutečně je!" proběhnou v září a říjnu hned čtyři Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji. Prezentovat se na nich budou nejvýznamnější zaměstnavatelé našeho regionu.
Burzy nabídnou práci i vzdělání v Olomouckém kraji | Foto: Olomoucký kraj
"Na burzách se představí perspektivní zaměstnavatelé z Olomouckého kraje, kteří už teď mohou nabídnout stovky volných pracovních míst ve strojírenství, elektrotechnice, optice, potravinářství, textilnictví, stavebnictví, v dopravě, obchodu nebo zdravotnictví. Své vzdělávací programy představí vybrané střední a vysoké školy, o jejichž absolventy mají zaměstnavatelé největší zájem," řekl Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Sérii odstartuje už v úterý 20. září Burza práce a vzdělání v Olomouci na Výstavišti Flora, v největším pavilonu A. Hned o dva dny později 22. září se uskuteční burza v Prostějově ve Společenském domě.

Říjnové burzy se budou konat v Přerově (čtvrtek 6. října, Hotel Jana) a v Šumperku (13. října, Dům kultury). Všechny burzy proběhnou od 9 do 17 hodin. Vstup a veškeré poradenské služby budou pro veřejnost ZDARMA.

Burzy jsou určeny nejen nezaměstnaným a těm, kteří chtějí změnit práci, ale také čerstvým absolventům škol a stávajícím studentům. Všichni, kdo hledají práci, dostanou jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč.

Další cílovou skupinou jsou žáci posledních ročníků základních škol a jejich rodiče, kteří se mohou seznámit s nabídkou perspektivních studijních oborů a se zaměstnavateli prodiskutovat budoucí pracovní uplatnění.

Na organizaci burz se spolupodílí Úřad práce ČR, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Svaz průmyslu a dopravy ČR a dále okresní hospodářské komory v Prostějově, Přerově a Šumperku.

"Lidem, kteří hledají nové zaměstnání, doporučujeme vzít si s sebou několik výtisků svého profesního životopisu," připomíná Jiří Šabata, ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci. "Naši pracovníci také nabídnou široké spektrum poradenských služeb všem, kteří se zajímají o své budoucí pracovní uplatnění - ať už se jedná o výběr školy, studijního oboru, rekvalifikace nebo hledání volných pracovních míst u nás i v EU,,/i>" doplnil Šabata.

Organizátoři připravili i bohatý doprovodný program.

"V Olomouci návštěvníky určitě zaujmou zajímavé exponáty některých vystavovatelů, případně budou moci nahlédnout pod pokličku vědeckého bádání s pomocí pracovníků z vědeckých center Univerzity Palackého. Zájemci si také budou moci vyzkoušet svůj postřeh na laserové střelnici," přibližuje Jitka Janečková Moťková, ředitelka Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje.

"Pro žáky a studenty budou mít vystavovatelé připraveny zajímavé aktivity, které přiblíží jejich činnost. Odměnou za zapojení se do těchto aktivit bude soutěž o atraktivní ceny. A obdobně tomu bude i na ostatních burzách," doplňuje regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

Veškeré informace o burzách (včetně seznamu vystavovatelů) jsou na webu www.burzapav.cz.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Festivaly Maker Faire letos zavítají do dvanácti českých měst

Festivaly kreativity Maker Faire se letos představí celkem ve dvanácti městech po celé republice. Na akcích se setkávají nadšenci i profesionálové, různého zaměření a všech věkových kategorií, aby ukázali své vynálezy a podělili se o své poznatky. ...

Správa železnic: Proměněné nádraží v Moravském Berouně se v dubnu otevře cestujícím

Ve stanici Moravský Beroun dokončují dělníci poslední práce na nádražní budově. Celková rekonstrukce za 43,4 milionu korun, kterou provádí společnost ...

České dráhy: V sobotu bude v Olomouci jezdit Hurvínek, své brány otevře také depozitář ČD Muzea

V sobotu 18. března 2023 budou mít zájemci první letošní možnost svezení historickými vlaky. U příležitosti konání veletrhu For Model 2023 na Výstaviš ...

V Javoříčských jeskyních na Olomoucku se budou 25. března 2023 probouzet netopýři

Chcete se dozvědět něco zajímavého o tajemných netopýrech? Zajímá vás, jak vypadá odborný výzkum těchto zajímavých nočních létajících savců? Chcete vi ...

Správa železnic: Byla ukončena další etapa modernizace železničního uzlu Přerov

Skončila druhá stavba v přerovském uzlu, která navázala na dříve provedenou rekonstrukci celé tamní železniční stanice a zahrnovala rekonstrukci výhyb ...

Pondělí 27.3.2023
Olomoucký kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes