OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Odborníci z Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny ve Valašském Meziříčí radí jak správně hubnout

29.11.2022
Ambulance Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí své služby zájemcům ze širokého okolí a zdejší specialisté se věnují nejen pacientům s těžším stupněm obezity, ale i širokému spektru občanů, kteří se potýkají s nadváhou či mírnou obezitou.
Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí | Foto: nemocnicevalasskemezirici.agel.cz
Odborníci o obezitě hovoří jako o epidemii nového tisíciletí a varují, že nadbytečná kila mohou odstartovat závažné zdravotní problémy. "Při první návštěvě se zajímáme o stravovací návyky a pohybové aktivity klientů. Velmi často se svěřují s tím, že absolvovali už celou řadu nesmyslných diet, kdy nahrazovali jídlo koktejly, nebo hladověli. Není potom žádným překvapením, že mají za sebou již několik "jojo" efektů a i přes hladovky a intenzivní cvičení se jim nedaří zhubnout," upřesňuje MUDr. Lucia Holubová z Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s tím, že po vyšetření lékaři doporučí zájemcům ideální dietní režim, sestaví tréninkový plán a doporučí ideální pohybovou aktivitu.

"Samotné Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny navazuje na činnost úzce propojené bariatrické ambulance, která již řadu let pomáhá pacientům s vyšším až extrémním stupněm obezity, včetně operační léčby. Ve Zlínském kraji je právě Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jedním z holdingových center léčby extrémní až morbidní obezity, kde se tyto typy operací provádí," říká předseda představenstva MUDr. Martin Hrabovský, MBA.

Zájemci v centru absolvují odběry krve, změření krevního tlaku a EKG. Lékař internista pak provede klinické vyšetření se zhodnocením všech nálezů, posoudí stav kardiovaskulárního systému, metabolismu cukrů a tuků, funkci ledvin, jater, krevního obrazu, přítomnosti zánětu a funkci štítné žlázy. "Pokud vyšetřením diagnostikujeme nějaký zdravotní problém, začneme ho hned řešit, upravíme medikaci, nebo zajistíme další potřebné vyšetření. Na základě těchto výsledků pak upravujeme i individuální plán pro redukci hmotnosti," doplňuje lékařka centra MUDr. Lucia Holubová.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má ve své ambulanci Centra redukce hmotnosti tělesný analyzátor, který přesně vyhodnotí obsah jednotlivých složek tuku, vody a svalové hmoty v těle, a to na jednotlivých končetinách i trupu.

"Pokud je pacient po vyšetřeních v Centru redukce hmotnosti indikován pro operaci, převede se do bariatrické ambulance, která je součástí chirurgické ambulance. Následně se již s pacientem nastaví a domluví způsob možné eliminace tělesné hmotnosti, jejímž finálním cílem bude snížení hmotnosti daného pacienta invazivní operační metodou," doplňuje MUDr. Martin Hrabovský, MBA.

Do Nemocnice AGEL Valašském Meziříčí, kde se na operační léčbu těžké obezity specializují už 17 let, přijde každý rok přes 200 obézních pacientů.

Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny se nachází na internátě nemocnice naproti hlavní budovy nemocnice a ordinační doba je v pracovní dny od 7.00 do 15.00 hodin. Do centra není třeba doporučení od lékaře (žádanka), ale je vhodné s sebou přinést zprávy od ošetřujících lékařů. Telefonní kontakt je 571 758 251.

Bariatrická ambulance se nachází v přízemí staré polikliniky, v prostorách chirurgické ambulance a je k dispozici pacientům každé pondělí od 12.30 - 15.00 hodin. Nutno se však objednat na telefonu 571 758 343, nebo 349.

Zdroj: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabídku spojení a přípojové vazby mezi jednotlivými spoji. K větším změnám dojde v Pardubickém kraji, ...

Jak zastavit plýtvání potravinami? O jeho řešení se bude snažit Food Waste Institut na Mendelově univerzitě

Stále rostoucí plýtvání potravinami je ekonomický, ekologický i etický problém. O jeho řešení se bude snažit FOOD WASTE INSTITUT (FWI), který má sídlo ...

Po kolejích Olomouckého kraje jezdí desítky nejnovějších jednotek RegioPanter

České dráhy realizovaly v Olomouckém kraji historickou obměnu vozidlového parku a na elektrizované tratě nasadily desítky nejnovějších jednotek RegioP ...

V Jeseníkách upraví kvůli erozi oblíbenou turistickou trasu na Šerák

Rovnou a příkře stoupající pěšinu, po níž vede modrá turistická trasa od Obřích skal na vrchol Šerák v národní přírodní rezervaci Šerák-Keprník v Jese ...

V Česku loni ubylo obalového odpadu, lidé ale v třídění nepolevili

V roce 2023 vzniklo v ČR 1,261 milionu tun obalového odpadu, což je meziročně o 4 % méně. Firmy uvedli na trh jednak méně baleného zboží a obalů, čast ...

Středa 19.6.2024
Olomoucký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes