OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » HZS Olomouckého kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Olomouckého kraje Zdroj: HZS Olomouckého kraje |

Jednotka z Černé Vody převzala velitelský vůz. Pomůže se zásahy na trailech

22. 7. 2024 | Velitelský vůz jsme v těchto dnech předali do užívání jednotce sboru dobrovolných hasičů  v Černé Vodě na Jesenicku. Klíče od Mitsubishi L200 převzal starosta obce a členové jednotky.

Zahoření zásobníkové věže na asfalt ve Velké Bystřici.

6. 7. 2024 | K dalšímu náročnému zásahu v průběhu nočních hodin v sobotu 6.7.2024 (krátce po půl druhé hodině ranní) vyjížděla profesionální jednotka stanice Olomouc posílena o dobrovolné hasiče Velká Bystřice, Hlubočky a Lošov k zahoření asfaltu v jedné z částí zásobníkových věží. Dle přesnějšího popisu z tísňového hovoru stojí na místě celkem 8 podobných věží z niž jedna je ohořelá a „šlehají“ z ní plameny, výška zhruba 10m, požár takto popsala hlídací služba z areálu. ...

Požár v areálu zemědělského družstva Suchonice, Olomoucko - balíky plastového odpadu.

6. 7. 2024 | Krátce po půlnoci 6.7.2024 přijalo linka tísňového volání 112 informaci o kouři a plamenech z areálu zemědělského družstva v Suchonicích na Olomoucku. K místu společně s profesionální jednotkou stanice Olomouc dorazili také dobrovolní hasiči Velký Týnec a Tršice.

Pátrání po 11leté dívce má šťastný konec, do akce se zapojila více jak stovka záchranářů z několika krajů - Polomí, Prostějovsko!

5. 7. 2024 | 19:51 - Našli jsme ji! „Volá operační důstojník informaci pro službu konajícího „TM“ (tiskového :-)), Uff…Pátrání po 11-ti leté dívce s genetickou poruchou, tak končí po více jak třech hodinách, poblíž obce Polomí na Prostějovsku.

VIDEO Kolegové se loučili s velitelem stanice. U sboru sloužil 33 let

2. 7. 2024 | Za 33 let u hasičů toho zažil opravdu hodně. Povodně, požáry, dopravní nehody, mnoho perných chvil i dojemných příběhů. Zkušený velitel stanice Jeseník mjr. Bc. Josef Jelínek měl za svou dlouholetou kariéru možnost poznat sbor z mnoha úhlů.

Blesková povodeň na Přerovsku zasáhla víc než 100 objektů

1. 7. 2024 | Blesková povodeň na Přerovsku potrápila místní obyvatele i profesionální a dobrovolné hasiče, kteří zde od čtvrtečního večera odstraňují následky přívalových srážek. Celkově voda zaplavila 6 obcí a v nich více než 100 objektů.

Mistrovství republiky v požárním sportu zavítá do Olomouce

1. 7. 2024 | Na konci srpna do Olomouce zavítá vrcholná soutěž z oblasti požárního sportu s mezinárodní účastí a dlouholetou tradicí. Od 23. do 25. srpna 2024 se zde bude konat Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu.

Následky bouřek a silného vichru likvidovalo 500 hasičů

1. 7. 2024 | 260. Tolik zásahů jsme zaznamenali v souvislosti se silnými bouřkami, které prolétly Olomouckým krajem v neděli vpodvečer a v noci. Do terénu na základě stovek oznámení na operační středisko opět vyjely desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Tentokrát přívalové srážky zasáhly nejvíce okres Prostějov (152) a znovu potrápily také Přerovsko (48), kde již od poloviny minulého týdne odstraňujeme následky předchozích bleskových povodní. ...

V Šišmě plavala auta. Při bleskových povodních jsme zachránili 10 lidí

28. 6. 2024 | Při bleskové povodni na Přerovsku bylo ve čtvrtek vpodvečer zasaženo přívalovou vlnou 7 obcí. Konkrétně jsme zasahovali v obcích Šišma, Hradčany, Domaželice, Kladníky, Hlinsko, Nové Dvory a Oldřichov.

Kvůli bouřkám hasiči vyjeli k 250 událostem. Čerpali sklepy i garáže

27. 6. 2024 | Velmi náročný večer a noc ze středy na čtvrtek mají za sebou jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Olomouckém kraji. Především na Olomoucku a Přerovsku jsme odstraňovali následky silných bouřek a lokálních přívalových dešťů.

Požární hlásič v Cholině zachránil 3 životy. Požár likvidovaly 3 jednotky

26. 6. 2024 | Že požární hlásič zachraňuje životy, o tom není pochyb. V těchto dnech význam malé bílé krabičky potvrdil případ z Choliny na Olomoucku, kde zachránil tři lidské životy a zabránil také větším majetkovým škodám.

HASIČI RADÍ: Nepřeceňujte na vodě síly a zkušenosti. Děti vždy jen s vestou

24. 6. 2024 | Vodácká sezóna odstartovala. V této souvislosti bychom připomenuli, že utonutí je v České republice druhou nejčastější úrazovou příčinou náhlé smrti dětí a mládeže a čtvrtou nejčastější u dospělé populace. Připravili jsme pro vás základní pravidla, jak se na vodě chovat bezpečně a předcházet tak svízelným a krizovým situacím.

Z rozbouřené Moravy jsme zachránili 10 vodáků

22. 6. 2024 | Dvě skupiny vodáků jsme zachránili v sobotu 22. června vpodvečer u Mladče (OL), když se převrátili s kánoemi při splouvání řeky Moravy. Po nočních bouřkách rozvodněný tok plný naplaveného dřeva působil problémy na několika místech, události ohlásili náhodní kolemjdoucí.

Když se hasiči podílejí na splnění snu…

21. 6. 2024 | Jakub Hříbek je hendikepovaný výtvarník, který letos slaví významné životní jubileum. Právě při této příležitosti probíhá výstava jeho děl malovaných ústy na rozhledně Háj na Šumpersku.

V průmyslové hale hořela vzduchotechnika. Škoda přes 2 miliony

20. 6. 2024 | Jedno zranění a škodu přesahující dva miliony korun si vyžádal požár vzduchotechniky v průmyslové hale v Hněvotíně na Olomoucku. K události jsme vyjeli ve čtvrtek 20. června po 10. hodině s tím, že zahořela vzduchotechnika a uvnitř jsou tlakové láhve. Lidé byli v tu chvíli již z objektu venku.

Pět jednotek hasilo požár podkrovní nástavby. Jeden člověk se zranil

20. 6. 2024 | Požár v bytovém domě jsme řešili ve čtvrtek 20. června brzy ráno v obci Lukavice na Šumpersku. Oznámení jsme přijali ve 4 hodiny a 36 minut na krajském operačním a informačním středisku. Hořel odpad v jednom z bytů v podkrovní nástavbě.

Na táboře pro seniory jsme školili, jak se chovat při požáru v domácnosti

20. 6. 2024 | Na začátku června jsme se vydali do Táborové školy pro seniory, která se konala ve dvou turnusech v Přerově-Čekyni. Dva pondělky jsme pro zájemce připravili přednášky a ukázky naší práce, které se týkaly především nebezpečných situací v domácnostech.

Krajskou soutěž v požárním sportu ovládli hasiči z Přerova

18. 6. 2024 | Uplynulý víkend se ve městě Třinci konala tradiční krajská soutěž HZS a SDH Moravskoslezského a Olomouckého kraje v požárním sportu. Družstva se utkala v disciplínách jako je výstup na cvičnou věž nebo ve štafetě 4x100 metrů s překážkami, či v královské disciplíně požárního sportu, kterou je požární útok.

Několikahodinová záchrana čtyř dělníků, Loučná nad Desnou.

16. 6. 2024 | Krátce před devátou hodinou přijala linka tísňového volání 112 informaci o incidentu z objektu elektrárny Dlouhé stráně při provádění nátěrů dělníky, přesněji zaseknutím a převrácením vozíku v přivaděči vody do horní nádrže, odhadem cca 300 metrů od vstupu.

Požár ubytovny v Olomouci, ul. Pavelkova - 27 evakuovaných osob!

14. 6. 2024 | Evakuace 27 osob, zhruba 12 z nich zjevně nadýchaných nebezpečnými zplodinami skončilo následně v péči kolegů #zzsok. (Všichni ponecháni na místě). V budově ubytovny v Olomouci ulice Pavelkovave dvou podlažích vyhořelo několik místností.

Zdroj: HZS Olomouckého kraje - https://hzscr.cz
10:18:43 | 25.07.2024Zpravodajství OlomoucDnes.cz

Olomouckým krajem projedou vlci na kolech. Mezi nimi i mistr světa

Už tento týden odstartuje další ročník cyklistického závodu Czech Tour. Jeho podstatná část se pojede i v Olomouckém kraji. Letos se do pelotonu zapojí rekordních osm týmů z kategorie World Tour včetně obávané Vlčí smečky - tedy stáje ...

Jednotka z Černé Vody na Jesenicku převzala velitelský vůz. Pomůže se zásahy na trailech

Velitelský vůz jsme v těchto dnech předali do užívání jednotce sboru dobrovolných hasičů v Černé Vodě na Jesenicku. Klíče od Mitsubishi L200 převzal ...

Hranice na Moravě získají nové nádraží od švýcarských architektů

Správa železnic včera vyhlásila vítěze architektonicko-urbanistické soutěže na novou budovu nádraží Hranice na Moravě. Vítězný návrh pochází od švýcar ...

Armáda ČR zahájila v Žatci a Hranici na Moravě dobrovolné vojenské cvičení pro studenty středních škol

Do Žatce a Hranic na Moravě včera nastoupilo 127 středoškoláků, kteří se zúčastní pilotního projektu dobrovolného vojenského cvičení, které Armáda Čes ...

Ministerstvo financí: Auditoři vystoupí na podzimní zakázkové tour v krajských městech

V říjnu odstartuje v Praze série konferencí určená pro zadavatele veřejných zakázek s názvem "VZ Tour 2024 - Inspirace a inovace ve veřejných zakázkác ...Čtvrtek 25.7.2024
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes