OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Kultura a volný čas v regionu » Olomoucký deník - kultura

Kultura a volný čas v regionu

Olomoucký deník - kultura Zdroj: Olomoucký deník - kultura |

Na Dvořákově Olomouci zahraje i Laco Deczi. Tady je PROGRAM

20. 3. 2019 | Koncerty na sedmi místech hanácké metropole i předválečný fantasy horor s nově vytvořenou hudbou nabídne 18. ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc. Devítidenní akce, kterou pořádá Moravská filharmonie Olomouc, se koná od 16. do 24. května.

Kytarová superstar Al di Meola rozezní Olomouc

19. 3. 2019 | Ve středu večer vystoupí v Olomouci jeden z nejlepších kytaristů na světě, americký virtuos Al di Meola. 

Dana Emingerová: Chcete-li dobře psát, musíte jít odvážně s kůží na trh

16. 3. 2019 | /ROZHOVOR/ Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová má zkušenosti snad se všemi literárními žánry, a rozhodně se nedá říci, že by psala „do šuplíku“, protože stejné zkušenosti má i s ohlasy čtenářů – se zpětnou vazbou. Kdo jiný by tedy měl být pokračovatelem ve vedení kurzů tvůrčího psaní, které založil světově ceněný autor Arnošt Lustig?

Lucie Zedníčková: Žít s maminkou je jako nastavené zrcadlo, a pěkně obrovské

13. 3. 2019 | Herečka Lucie Zedníčková právě připravuje se svou kamarádkou, psycholožkou Šárkou, talk show, kde si budou povídat o tom, co dnešní lidi trápí. A že těch témat je. „Vy sama se něčím trápíte?“ ptám se. Usměje se: „To nebude pořad o mně ani o Šárce. Budeme si prostě povídat o tom, co vidíme a zažíváme kolem sebe. Pokud mám nějaký problém, snažím se ho řešit, ale naučila jsem se to po svém. A k minulosti se pak už nevracím,“ prozrazuje herečka.    ...

Čtyři olomoucké fotografické školy vystavují společně

12. 3. 2019 | Galerie města Olomouce na Dolním náměstí hostí výstavu s názvem 4 olomoucké fotografické školy.

Regina Rázlová: Mám ráda komedie, při kterých se diváci řehtají

11. 3. 2019 | /ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Michal Hrůza: Nejlepší hodnotou je pro mě svoboda

1. 3. 2019 | Zpěvák a textař Michal Hrůza chystá nové album, ale ještě před tím, než se zavře s kapelou do studia, zve fanoušky do klubů - a prostřednictvím působivé scény i do hor.

Novinky v Muzeu umění: maďarská akce i celoživotní dílo Miroslava Šnajdra st.

28. 2. 2019 | FOTOGALERIE / Dvě nové výstavy lze od 28. února navštívit v olomouckém Muzeu umění. První nese název Místo činu: Pécsi Mühely a znázorňuje takzvané akční umění z Maďarska.

Tanec u tyče a swing z Nové Ulice. Olomouc má originální představení

26. 2. 2019 | /ROZHOVOR/ Olomoucké taneční studio Tancelář a kapela z místní části Nová Ulice s příhodným názvem New Street Band uvedou v Divadle na Šantovce společný projekt Dáma na G4.

Ondřej Král "přižení" do Olomouce zábavného Shakespeara i herecké studio

25. 2. 2019 | V srpnu oslaví osmadvacáté narozeniny. Herec Ondřej Král vystudoval trojobor herectví, zpěv, tanec na Konzervatoři Jaroslava Ježka a posléze se stal absolventem činoherního herectví na Pražské konzervatoři.

Vulgární a neslušné! Kdysi kontroverzní Orfeus v podsvětí pobaví Olomouc

22. 2. 2019 | FOTOGALERIE / Dílo plné vulgárních a neslušných scén. Tak kdysi popisovala kritika operetu Jacquese Offenbacha, jež paroduje antické legendy o Orfeovi a Eurydice.

Dnešní muži by měli zapracovat na zodpovědnosti, říká herečka Regina Rázlová

22. 2. 2019 | /ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Veronika Kubařová: Lidé u divadla stanují, aby dostali lístky. Je to zavazující

18. 2. 2019 | /ROZHOVOR/ Herečka Veronika Khek Kubařová se nedávno objevila na plátnech kin ve filmu Ženy v běhu. Pobíhá také ve skutečnosti, a to fyzicky i psychicky. S manželem prožívá lásku, v Dejvickém divadle si užívá volnost a přemýšlí ekologicky.

Zachráněné barokní skvosty císařského malíře jsou k vidění v Olomouci

15. 2. 2019 | FOTOGALERIE / Výsledek osmileté práce restaurátorů vzácných maleb z 18. století, znázorňujících křížové cesty z východočeské Orlice, vystavuje Arcidiecézní muzeum v Olomouci.

V Olomouci jsou k vidění obrazy Boba Dylana i jeho fotky s Havlem

8. 2. 2019 | FOTOGALERIE / Nejen věhlasným hudebníkem, ale i talentovaným malířem je držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan.

Nová éra detektivek. První případ vyřešil Ellery Queen před devadesáti lety

31. 1. 2019 | Ta knížka se jmenovala Zločin v římském divadle a v roce 1929 odstartovala novou éru detektivní literatury. Případy, které společně řešili otec Richard a syn Ellery Queenové, si ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století získaly obrovskou oblibu nejen v Americe, ale i v Evropě. A stále nová vydání jsou důkazem, že elegantně vyprávěné příběhy ani trochu nezestárly.

Avantgardní Rozlomená doba v Olomouci končí

26. 1. 2019 | Muzeum umění v Olomouci se o víkendu rozloučí s výstavou Rozlomená doba 1908-1928.

Herec Jiří Dvořák: Každé vzlétnutí je vzrušující, je v něm kus adrenalinu

26. 1. 2019 | Do kin přichází film Narušitel. Jde o příběh armádního leteckého esa, které se v době vlády Státní bezpečnosti rozhodne překročit československé hranice vzduchem a za svobodou uletět na svém historickém stroji. Hlavní roli inspirovanou skutečným příběhem pilota Vladislava Baldy hraje Pavel Neškudla, jeho mentora a celoživotního přítele Jiří Dvořák. Právě s ním jsme si povídali o natáčení, ale i o vinohradském divadle, kde působil, a o taneční soutěži StarDance, kterou vyhrál. ...

Dycky Most! Podívejte se, kde se natáčel populární seriál

24. 1. 2019 | Komediální seriál České televize Most! se pyšní milionovou sledovaností. Poznejte s Deníkem zákoutí severočeského městě, kde oblíbené scény vznikaly. Zakládá se seriál na pravdě? A co na něj říkají místní?

Lidé už mohou posílat nominace na krajské ceny za kulturu

23. 1. 2019 | Nominace na ceny za přínos v oblasti kultury v roce 2018 už přijímá Olomoucký kraj. Ten ceny udělí za celoživotní přínos v oblasti kultury nebo památové péče a za výjimečný počin v oblasti umění.

Zdroj: Olomoucký deník - kultura - olomoucky.denik.cz
12:14:53 | 21.03.2019Dymytry - S nadějí tour 2019 / Zábřeh

Kdy: Sobota 23.03.2019
Kde: Kulturní dům, Zábřeh
V polovině března 2019 vyrážíme na jarní monstrózní tour "S nadějí"! Během čtrnácti zastávek po sálech, halách i pod širým nebem projedeme celou Českou Republiku. Přivezeme velkolepou ...

FILM MUSIC TOUR 2019 / Olomouc

Kdy: Neděle 24.03.2019
Kde: Výstaviště Flora , Olomouc

Thom Artway & David Stypka - Koncert / Olomouc

Kdy: Středa 27.03.2019
Kde: S-klub, Olomouc

Dagmar Pecková, Hradišťan, Spirituál kvintet - Prostějov

Kdy: Pátek 29.03.2019
Kde: Společenský dům , Prostějov

Pekař a Voxel - Svoboda Tour 2019 / Olomouc

Kdy: Středa 03.04.2019
Kde: S-klub, OlomoucČtvrtek 21.3.2019
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.