OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Školy nechtějí mladé Ukrajince nechat ve vzduchoprázdnu. Zakládají nulté ročníky

21. 3. 2023 | Malé ukrajinské děti hlídají často ve sdílené péči matky, žáci navštěvují základní školy, dospělí pracují. V Česku ale také žijí tisíce ukrajinských středoškoláků. Ti nemají kam jít.

Začíná astronomické jaro. Teploty vyšplhají k 20 stupňům, týden ale bude deštivý

20. 3. 2023 | Teploty v Česku se v tomto týdnu dostanou skoro na 20 stupňů. Bude ale většinou oblačno s deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Koncem týdne se pak ochladí a na horách může i sněžit. Ani v noci však už teploty zřejmě neklesnou pod nulu.

Psycholožka: Rodiče podávají dětem nebezpečná laxativa, chtějí je mít úspěšné

20. 3. 2023 | Stává se, že rodiče vnímají své potomky jako prostředek k dosažení svého osobního úspěchu. Kladou příliš velký důraz na výkony dětí ve škole, sportu i umění, to vede k jejich přetížení, k narušení sebevědomí a k vytváření nezdravých vztahů mezi rodiči a dětmi. Psycholožka Markéta Švamberk Šauerová v rozhovoru Deníku mimo jiné vysvětluje, proč je důležité nechat dospívajícím dětem prostor a jak s nimi plánovat budoucnost.   ...

Ještě rudější červánky. Část Česka může zasáhnout prach ze Sahary

19. 3. 2023 | Nad východní polovinu Česka se může v neděli přesunout písečný prach ze Sahary. Jemný poprašek podobný pylu dokáže snížit množství dopadajícího slunečního záření, a tím ovlivnit teploty, upozornili meteorologové na twitteru. Dalším charakteristickým rysem tohoto zajímavého jevu je neobvyklé zabarvení nebe do oranžových či červených tónů, zejména při východu a západu slunce.

Školní četba? Harry Potter, ani Zaklínač Babičku nevyštípou, říkají učitelé

18. 3. 2023 | Doporučená literatura ve školách studenty často nebaví a jen zřídka v seznamech dochází k obměně starých titulů za moderní díla. Učitelé to částečně přisuzují požadavkům jednotné státní maturity. Zároveň ale upozorňují, že i zastaralé tituly není často důvod měnit, protože potenciál zaujmout mají, pokud se změní forma podání.

PODCAST: Hana Kordová Marvanová odmítá casting v plavkách

18. 3. 2023 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Milan Chytrý: Kociánek dvoudomý mnoho mladých botaniků ani nevidělo

18. 3. 2023 | Rašeliniště, slatiniště, mokřady nebo vodní toky a nádrže s vyvinutou vegetací. To jsou podle autora Červeného seznamu biotopů České republiky nejvíce ohrožená prostředí u nás. „Ustoupily kvůli regulacím řek a potoků, velkoplošnému odvodňování krajiny trubkovou drenáží v období socialismu, intenzifikaci rybničního hospodaření a znečišťování vod. V dnešní době se k tomu navíc přidávají častější období letního sucha,” říká ředitel Ústavu botaniky a zoologie a člen vědecké rady Přírodovědecké fakul ...

Česko zachraňuje ohrožené rostliny. Pomoci může i mozaikové sečení

18. 3. 2023 | Čeští přírodovědci bojují o záchranu řady druhů ohrožených rostlin. Mnoha z nich ublížilo odvodňování krajiny. Problém mohou znamenat i změny v obhospodařování půdy.

Zelináři a ovocnáři jsou ohroženým druhem. Sady a řádky střídá obilí

17. 3. 2023 | Vyvážený jídelníček by měl obsahovat kolem půl kilogramu ovoce a zeleniny každý den. Zařadit do něj jablka, švestky, cibuli, brambory nebo rajčata z domácí produkce však je a bude stále náročnější. Z české krajiny mizí sady i pole se zeleninou.

Politika je dnes spíš casting v plavkách, říká Hana Kordová Marvanová

17. 3. 2023 | Patří k nejznámějším českým političkám. Minulý režim ji poslal do vězení, po listopadu 1989 stála u zrodu Občanského fóra, poslankyní byla za ODS i US-DEU. Hana Kordová Marvanová (za ODS na kandidátce Spolu) vždy stavěla na první místo sliby voličům. To udělala i loni, když nesouhlasila s opoziční smlouvou mezi koalicí Spolu a ANO na pražském magistrátu.

PODCAST: Lze získat prestiž přes dítě?

17. 3. 2023 | Společenská prestiž. Výkonnost. Výběrová škola a náročné zájmové kroužky. Trend dnešní doby, nebo jen nezkrotný chtíč rodičů dosahovat společenského postavení přes vlastní děti? Někdy se totiž stává, že rodiče vnímají své potomky jako prostředek k dosažení vlastního osobního úspěchu. Kladou příliš velký důraz na výkony ve škole, sportu i v umění. To vede k přetížení děvčat a chlapců, k narušení jejich sebevědomí a k vytváření nezdravých vztahů mezi rodiči a dětmi. Přinášíme vám další díl ze séri ...

Prezident Petr Pavel a jeho tým: O koho se opírá, kdo plní jakou funkci na Hradě

17. 3. 2023 | S novým prezidentem Petrem Pavlem přichází na Pražský hrad i celý jeho tým. Politická analytička a komentátorka Kateřina Perknerová představuje nejbližší spolupracovníky nové hlavy státu.

Netransparentní údaje. Pavel dostal rekordní pokutu kvůli financování kampaně

16. 3. 2023 | Prezident Petr Pavel dostal od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 60 tisíc korun, což je dosud nejvyšší sankce udělená úřadem fyzické osobě. Pokutu dostal za netransparentní údaje o dárcích v prezidentské kampani. Informaci magazínu Reportér potvrdil ČTK člen vedení dohledového úřadu Jan Outlý.

Bez střetů žádnou bitvu nevybojujete, říká Hana Kordová Marvanová

16. 3. 2023 | Komu je politik zavázán víc? Straně, za niž kandiduje, nebo voličům, jimž dal programové sliby? Senátorka a pražská zastupitelka Hana Kordová Marvanová (za ODS na kandidátce Spolu) v tom má naprosto jasno.

O víkendu se v Česku oteplí. Teploměry ukážou až patnáct stupňů

16. 3. 2023 | Od pátku se začne v Česku oteplovat, o víkendu mohou teploty vystoupat až na 15 stupňů Celsia. Ve čtvrtek ráno si lidé zejména v Čechách mají dávat pozor na náledí. Někde se vyskytují i mrznoucí mlhy, náledí se může lokálně tvořit ještě v noci na pátek. Vyplývá to z předpovědi a vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na twitteru.

Máme v ČR cenzuru? ptal se výzkum. Provedení i výsledky jsou ale sporné

16. 3. 2023 | Zapsaný ústav označující se jako Společnost pro obranu svobody projevu prezentoval minulý týden údajně reprezentativní exkluzivní výzkum na téma svobody slova. Jeho metodika i výsledky jsou však velmi sporné. A jeho reprezentativnost nelze vůbec ověřit.

U spalovacích motorů si neřežme větev pod zadkem, řekl prezident Petr Pavel

15. 3. 2023 | Deník ve středu odstartoval pravidelné on-line debaty s Petrem Pavlem pod názvem Co můžeme čekat od prezidenta. První otázky směřovaly k důchodům, tématem však bylo i možné zmrazení platů politiků a konec spalovacích motorů v Evropě.

Na důchody se sáhlo, platy politiků rostou. Petr Pavel: Nešťastné rozhodnutí

15. 3. 2023 | Prezident Petr Pavel se teprve rozhodne, jak se postaví ke snížení valorizace důchodů, které v parlamentu prosadili vládní politici. Stanovisko má sdělit během středy. Je si vědom, že ať bude jakékoli, část společnosti neuspokojí. „Naprosto relevantních argumentů je na obou stranách dost,“ řekl ve středu v první unikátní živé debatě Deníku Co můžeme čekat od prezidenta Petra Pavla. Přenosy s novou hlavou státu budou moci čtenáři sledovat každých čtrnáct dnů. ...

VIDEO: O valorizaci důchodů i platech politiků. Petr Pavel byl hostem debaty

15. 3. 2023 | Deník dnes odstartoval sérii pravidelných patnáctiminutových online debat s prezidentem České republiky Petrem Pavlem. Pořad nese název Co můžeme čekat od prezidenta. V něm se každých čtrnáct dnů bude redaktorka Deníku Kateřina Perknerová prezidenta ptát na aktuální témata. Na záznam prvního dílu debaty s novou hlavou státu se můžete podívat v článku.

Mladí řidiči doplácejí na nezkušenost. Pomoci s výchovou mají vzdělávací kurzy

14. 3. 2023 | Mladí a nezkušení řidiči podle statistik zaviní asi pětinu dopravních nehod. Pomoci zvrátit nepříznivou statistiku mají speciální kurzy i změny v zákoně, který nově umožní dávat řidičák na zkoušku a zavádí pozici mentora začínajícího řidiče.

Zdroj: Deník - denik.cz
02:14:02 | 22.03.2023Zpravodajství OlomoucDnes.cz

Horská služba Jeseníky: Dva zásahy vrtulníku v Jeseníkách během dvou dnů

Horská služba Jeseníky má za sebou během dvou dnů dvě spolupráce s LZS Olomouc. V pátek 17. března spolupracovali záchranáři obou složek při epileptickém záchvatu na Švýcárně, v sobotu 18. března u resuscitace muže zavaleného kmenem stromu na ...

České dráhy: V sobotu bude v Olomouci jezdit Hurvínek, své brány otevře také depozitář ČD Muzea

V sobotu 18. března 2023 budou mít zájemci první letošní možnost svezení historickými vlaky. U příležitosti konání veletrhu For Model 2023 na Výstaviš ...

V Javoříčských jeskyních na Olomoucku se budou 25. března 2023 probouzet netopýři

Chcete se dozvědět něco zajímavého o tajemných netopýrech? Zajímá vás, jak vypadá odborný výzkum těchto zajímavých nočních létajících savců? Chcete vi ...

Údajný pracovník na vrtné plošině v Itálii vylákal z důvěřivé ženy přes milion korun

Dalším případem, kdy se nechala starší žena zmanipulovat svým novým "známým neznámým", kterého poznala prostřednictvím virtuálního prostředí, šetří pr ...

Mladý muž chtěl na rybníku v Sobotíně ukončit svůj život, policisté včas zasáhli

ŠUMPERSKO - V neděli pár minut před polednem se procházel mladý muž s rodinou v zámeckém parku v Sobotíně. U tamějšího rybníku si všiml muže, který vs ...Středa 22.3.2023
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes