OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Olomouc.eu - oficiální informační portál

Z regionu

Olomouc.eu - oficiální informační portál Zdroj: Olomouc.eu - oficiální informační portál |

Andrův stadion zažije Festival filharmonie

21. 3. 2023 | Fotbalový klub SK Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími partnery připravují multižánrový open-air koncert pod názvem Festival filharmonie. Celovečerní program se odehraje 9. června 2023 od 19 hodin na Andrově stadionu v Olomouci. Na pódiu se v samostatných vstupech představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová či Bohuš Matuš. Vstupenky už jsou v předprodeji. ...

Někde nezaplatíte parkovné v automatu – kvůli výměně

21. 3. 2023 | Městská policie dnes začala s výměnou parkovacích automatů. Na některých místech proto nebude možné do konce března zaplatit parkovné v automatu. Řidiči ale mohou využít Premium SMS nebo webovou aplikaci. Nové automaty budou instalovány nejpozději příští týden v pátek, tedy 31. března.

Velikonoční jarmark: Na Velký pátek roztančí Horní náměstí skupina Fleret

21. 3. 2023 | Pomlázky, kraslice, koncerty i dobré jídlo. Centrum Olomouce oživí Velikonoční jarmark. V době od pátku 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna se mohou návštěvníci těšit na hudební program, regionální prodejce, farmářské výrobky a oblíbený olomoucký gril. Na náměstí najdou také řemeslné stánky s ručně malovanými kraslicemi, keramikou, proutěným či dřevěným zbožím.

Zastávky a vozovka na tř. Svornosti v létě projdou obnovou

17. 3. 2023 | Autobusové zastávky na tř. Svornosti a zhruba tři sta metrů vozovky mezi ulicemi Foerstrova a Dvořákova se během letních prázdnin dočkají rekonstrukce. Stavební firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, opravy provede za 11,7 milionu korun. To je o 1,8 milionu levněji, než kolik předpokládal projekt.

Podnikání se v Olomouci daří. Uspěla v krajském klání Města pro byznys

16. 3. 2023 | Vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Olomouckém kraji stalo statutární město Olomouc. Obhájila tak prvenství z minulého roku, kdy zpracovatelé výzkumu hodnotili především aktuální rozvoj podnikatelského prostředí. Letos v souvislosti s Olomoucí vyzdvihují zejména nadprůměrné výsledky v testu mystery mailing.

Schválené dotace už putují k příjemcům. Letos kolem šedesáti milionů

15. 3. 2023 | Téměř 60 milionů korun z dotačních programů z rozpočtu statutárního města Olomouce už má své příjemce. Březnové zastupitelstvo schvalovalo rozdělení dotací v nejrůznějších oblastech a titulech a postupně se začínají podepisovat smlouvy s příjemci dotací. Například poskytovatelé sociálních služeb už mají proces přijetí dotace dokončený a mohou k nim tak plynout schválené finance.

Za Antonínem Škamradou

15. 3. 2023 | Ve věku čtyřiadevadesáti let zemřel v Bratislavě Antonín Škamrada. Architekt, urbanista, specialista na rekonstrukce památek, prožil většinu profesního života v Olomouci, podílel se na záchraně historického centra, rekonstrukci Hradiska i katedrály sv. Václava, navrhoval koleje Bedřicha Václavka i další stavby. Je držitelem Ceny města Olomouce. I přes vysoký věk byl aktivní, publikoval a zajímal se o rozvoj města. ...

Hokejisté ovládli anketu Nejlepší sportovec Olomoucka

14. 3. 2023 | Vítězem 57. ročníku ankety Nejlepší sportovec Olomoucka se stal hokejový brankář Branislav Konrád, bronzový medailista z olympiády v Pekingu před kanoistkou Terezou Kneblovou a fotbalistou Mojmírem Chytilem, Mezi kolektivy zvítězili hokejisté HC Olomouc následovaní družstvem žen KPS Olomouc v ploutvovém plavání a golfistkami GC Olomouc. Vyhlášení ankety tradičně pořádalo statutární město Olomouc ve spolupráci s Regionálním sdružením České unie sportu. ...

Městská policie bilancovala a oceňovala

11. 3. 2023 | Hodnocení činnosti a oceňování nejlepších strážníků i zaměstnanců. Po dvouleté pauze způsobené pandemií zorganizovala olomoucká městská policie výroční shromáždění. Ocenění si zaměstnanci převzali na slavnostním ceremoniálu od primátora Miroslava Žbánka a ředitele městské policie Pavla Skalického.

Studentské práce i návrhy veřejnosti – připravujeme architektonickou soutěž na III. etapu PPO

10. 3. 2023 | Nemusíte být architekti, abyste zkusili ovlivnit budoucí podobu protipovodňových úprav krajiny podél řeky Moravy v severní části Olomouce. V rámci právě probíhající výstavy studentských prací na toto téma se uskuteční také workshop k chystané architektonicko-krajinářské soutěži.

Frištenský, Budínová a Babka budou mít v Olomouci svou ulici

10. 3. 2023 | Zastupitelstvo města Olomouce schválilo počátkem března pojmenování tří nových ulic. Nacházejí se na Tabulovém vrchu, ve Slavoníně a v Týnečku.

Olomouc posílá hasičům milion na speciální auto

10. 3. 2023 | Olomouc podporuje hasiče, na pořízení speciálního auta poskytne téměř jeden milion korun. Peněžitý dar pro Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje schválilo městské zastupitelstvo. Díky spolufinancování města bude na stanici v Olomouci brzy sloužit speciální víceúčelové auto. Podobné krajským hasičům ve městě dosud chybělo.

Město ocení vědce, lékaře, sportovce či umělce

9. 3. 2023 | Pět osobností se stane v červnu novými laureáty Ceny města. Ocenění za počin roku 2022 získá Dobrovolnické centrum Univerzity Palackého. Udělení cen schválilo 6. března městské zastupitelstvo.

Ukliďme Česko i Olomouc. Technické služby zapůjčí pomůcky

8. 3. 2023 | Sobota 1. dubna se stane hlavním dnem globální úklidové akce Ukliďme Česko. Zapojit se může kdokoliv i z obyvatel Olomouce – jednotlivci i rodiny nebo dobrovolné či pracovní skupiny.

Studenti brněnské architektury navrhli ideovou podobu protipovodňových opatření na severu Olomouce

8. 3. 2023 | Jakou podobu by mohly mít protipovodňové úpravy krajiny podél řeky Moravy v severní části Olomouce? Právě na takovém zadání pracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Studentské práce, které ztvárňují ideovou podobu protipovodňových opatření na severu města, budou k vidění na výstavě Dotyky Moravy.

Olomouc si připomněla Masarykovo výročí narození

8. 3. 2023 | Výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka si v úterý 7. března připomněli Olomoučané.

Průzkumníci na Povelu vyrazí do ulic, zajímá je názor na třídění kuchyňského odpadu

7. 3. 2023 | Názor na třídění gastroodpadu z domácností zjišťují na olomouckém sídlišti Povel pracovníci specializované agentury. V této městské části totiž od loňska běží pilotní projekt sběru kuchyňského odpadu. Ten mohou občané nově odkládat do speciálních nádob umístěných u vybraných kontejnerových stání. Průzkum probíhá od úterý 7. března do 9. března od 13 do 17 hodin.

3. zasedání Zastupitelstva města Olomouce

6. 3. 2023 | V pondělí 6. března 2023 od 9:00 hodin se ve velkém zasedacím sále budovy Magistrátu města Olomouce v Hynaisově ulici 10 uskuteční 3. zasedání Zastupitelstva města Olomouce. Materiály pro jednání najdete zde.

Vycházejí březnové Olomoucké listy

6. 3. 2023 | Dnes začala distribuce nového čísla Olomouckých listů. Měsíčník přináší informaci o tom, že rada města vydala své programového prohlášení - základní dokument, podle kterého chce koalice i nadále směřovat Olomouc mezi vyspělé, moderní a rozvíjející se evropské metropole s vysokou kvalitou života.

Ekonomická krize zvýšila počet pohledávek magistrátu o jednu třetinu

1. 3. 2023 | Od roku 2013 vymáhá Olomouc pohledávky ze správních a rozhodovacích činností. Ke konci loňského roku evidovala radnice více než 24 tisíc případů s objemem přes 109 milionů korun. V těchto celkových číslech figuruje závěrečný půlrok 2022 téměř dvěma tisícovkami případů a dluhem skoro pěti milionů korun.Zpravodajství OlomoucDnes.cz

Horská služba Jeseníky: Dva zásahy vrtulníku v Jeseníkách během dvou dnů

Horská služba Jeseníky má za sebou během dvou dnů dvě spolupráce s LZS Olomouc. V pátek 17. března spolupracovali záchranáři obou složek při epileptickém záchvatu na Švýcárně, v sobotu 18. března u resuscitace muže zavaleného kmenem stromu na ...

České dráhy: V sobotu bude v Olomouci jezdit Hurvínek, své brány otevře také depozitář ČD Muzea

V sobotu 18. března 2023 budou mít zájemci první letošní možnost svezení historickými vlaky. U příležitosti konání veletrhu For Model 2023 na Výstaviš ...

V Javoříčských jeskyních na Olomoucku se budou 25. března 2023 probouzet netopýři

Chcete se dozvědět něco zajímavého o tajemných netopýrech? Zajímá vás, jak vypadá odborný výzkum těchto zajímavých nočních létajících savců? Chcete vi ...

Údajný pracovník na vrtné plošině v Itálii vylákal z důvěřivé ženy přes milion korun

Dalším případem, kdy se nechala starší žena zmanipulovat svým novým "známým neznámým", kterého poznala prostřednictvím virtuálního prostředí, šetří pr ...

Mladý muž chtěl na rybníku v Sobotíně ukončit svůj život, policisté včas zasáhli

ŠUMPERSKO - V neděli pár minut před polednem se procházel mladý muž s rodinou v zámeckém parku v Sobotíně. U tamějšího rybníku si všiml muže, který vs ...Středa 22.3.2023
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes