OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Olomouc.eu - oficiální informační portál

Z regionu

Olomouc.eu - oficiální informační portál Zdroj: Olomouc.eu - oficiální informační portál |

Srdce z růží propojilo dva arcibiskupy

12. 4. 2024 | Na odkaz Rudolfa Jana, jednoho z nejvýznamnějších arcibiskupů olomoucké arcidiecéze, upozornil dnes nově jmenovaný arcibiskup Josef Nuzík symbolickým květinovým darem ve tvaru srdce. Tvořilo ho 205 růží.

Tvarůžkový festival bude mezi kuchaři hledat svého krále

12. 4. 2024 | Gastronomické speciality, koncerty známých kapel a letos nově i soutěž top kuchařů o titul Tvarůžkového krále. Sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu slibuje gurmánské zážitky i program plný zábavy. V sobotu 13. a v neděli 14. dubna provoní olomoucké Horní i Dolní náměstí.

Kašny znovu osvěžují Olomouc

12. 4. 2024 | Voda v městských kašnách opět vrací do historického centra města příjemnou atmosféru a možnost osvěžení. Kromě nejmladší Arionovy kašny, která je v provozu od dnešního dne, se po zimní odstávce postupně probouzejí i kašny barokní.

Začínají Ekologické dny Olomouc

12. 4. 2024 | Pestrý program a pozvánku do jarní přírody, na výlety i pobyt v lužní krajině s galerií v přírodě nabízí 34. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc. Téma si festival letos vypůjčil z básně Bohuslava Reynka „Bláznem jsem ve své vsi“. Ekologické dny Olomouc se tentokrát zaměřují na bio-diverzitu přístupů ke světu, přírodě a společnosti.

Město nabízí plochy pro podnikatele prostřednictvím nového portálu

12. 4. 2024 | Na městském portálu opendata.olomouc.eu je k dispozici nová mapa lokalit pro případné investory a podnikatele. Měla by jim usnadnit hledání vhodných ploch pro jejich podnikatelský záměr.

Olomoucké hudební jaro vrací tradici jarního festivalu vážné hudby

11. 4. 2024 | Návrat k tradičnímu festivalu artificiální hudby pod staronovým názvem Olomoucké hudební jaro je výsledkem spolupráce Moravské filharmonie Olomouc a Olomouckých barokních slavností. Společný projekt, který staví na festivalové historii sahající až do roku 1958, přinese jak tradiční velké symfonické koncerty s klasicko-romantickým repertoárem, tak novodobé premiéry a poučenou interpretaci tzv. staré hudby, zejména renesance a baroka. Sedm unikátních koncertů se uskuteční v Olomouci od 19. ...

Stavba mostu přes Pražskou na víkend uzavře všechny jízdní pruhy

11. 4. 2024 | Stavba nové lávky přes Pražskou postupuje do další fáze. O víkendu 13. a 14. dubna se pro individuální a nákladní dopravu kvůli výstavbě podpěrné konstrukce uzavřou všechny jízdní pruhy v obou směrech. Tato úplná uzavírka však neplatí pro MHD.

Radnice hledá zpracovatele projektové dokumentace pro malou zimní halu, projekční přípravy pokračují

11. 4. 2024 | Rada města Olomouce schválila vypsání veřejné zakázky na projekt malé haly. Naváže tak na již schválenou studii dalšími stupni projektové dokumentace. Cílem je získat stavební povolení tak, aby se hala mohla začít stavět v příštím roce.

Nové byty budou v renesančním paláci

11. 4. 2024 | Dvacítka nových bytů vznikne v Hauenschildově paláci na Dolním náměstí. Budovu, v níž se kdysi ubytoval i Wolfgang Amadeus Mozart, čeká rekonstrukce a přestavba vnitřních prostor.

Pronájem městských bytů formou elektronické aukce

11. 4. 2024 | Město Olomouc nastavuje v rámci změn bytové politiky, nastartovaných v lednu letošního roku, další způsob pronájmu městských bytů. Zhruba polovina městských bytů, které se každý rok uvolní, bude nabízena formou elektronické aukce. Pravidla výběrového řízení na pronájem už schválila městská rada. Účinná jsou od 10. dubna 2024.

Byznys na Olomoucku? Nejlépe přímo v krajském městě

10. 4. 2024 | Olomouc je nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Olomouckém kraji. Podnikání se velmi dobře daří také v Prostějově a Mohelnici. Ukázaly to letošní výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Analytici agentury Datank v něm hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR. ...

Kola a koloběžky v parcích, výstaviště připomíná pravidla

10. 4. 2024 | Jaro a s ním spojený nárůst počtu návštěvníků v olomouckých parcích klade větší nároky na vzájemnou ohleduplnost. Výstaviště Flora proto před začátkem hlavní sezony zdůrazňuje platná pravidla a návštěvní řád. Na maximální povolenou rychlost kol a koloběžek uživatele nově upozorňuje i piktogram v podobě malé dopravní značky.

Návštěvníci parku mají k dispozici multifunkční cyklostojan

9. 4. 2024 | Větší bezpečí i komfort návštěvníků parku. To vše přinese lidem ve Smetanových sadech nový multifunkční cyklostojan s automatickým externím defibrilátorem a nabíječkami pro elektrokola, mobily či tablety. K dispozici bude také veřejný internet přes Wi-Fi. Od úterý 9. dubna jej lidé najdou v gastrozoně Flora Food Park mezi pavilony A a E na Výstavišti Flora Olomouc. To ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc zajistilo jeho pořízení a instalaci. ...

Beseda představí nový životopis Bedřicha Smetany

9. 4. 2024 | V letošním roce si hudební svět připomíná významné jubileum 200. výročí narození legendárního českého skladatele Bedřicha Smetany. Moravská filharmonie Olomouc se připojuje k oslavám a kromě koncertů pořádá i mimořádnou besedu Smetana 200. Uskuteční se v úterý 9. dubna od 18 hodin ve vile Primavesi.

Magistrát bude ve čtvrtek fungovat v omezeném režimu

8. 4. 2024 | Výrazné omezení provozu některých agend pro vyřizování žádostí veřejnosti způsobí plánovaná odstávka systémů. Trvat bude čtyři dny, ale veřejnosti se dotkne pouze v jeden úřední den – ve čtvrtek 11. dubna 2024. Důvodem omezení funkčnosti některých agend magistrátu je povinný přechod na Národní standard pro elektronické systémy spisové služby.

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

5. 4. 2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí.

Prevence proti komárům i stížnosti na výskyt potkanů

5. 4. 2024 | Preventivní zásah proti komárům provedla v tomto týdnu specializovaná firma v oblasti Černovírského lesa. Likvidaci komářích larev šetrným bakteriálním přípravkem zadal odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce. Jeho cílem byla především ochrana městských částí Černovír - Hradisko, Chválkovice, Pavlovičky a Týneček.

Sloup Nejsvětější Trojice čeká 990 dnů restaurování

4. 4. 2024 | Je magnetem pro turisty z celého světa. Díky zápisu na seznam světového dědictví UNESCO láká do Olomouce turisty z Japonska, Číny nebo Jižní Koreje. Monumentální barokní Sloup Nejsvětější Tojice prošel velkou opravou naposledy v roce 2001. Z posledních monitorovacích zpráv však znovu vyvstala nutnost jeho rozsáhlého restaurování. Oprava unikátní památky má trvat až 990 dní.

Olomoucká oftalmologie je na špičkové úrovni už desítky let

4. 4. 2024 | Už desítky let má olomoucká oftalmologie silný zvuk nejen v rámci České republiky, ale i daleko za jejími hranicemi. Na slavného předchůdce Václava Vejdovského u nás navázaly desítky skvělých odborníků, kteří dobré jméno Olomouce v oboru očního lékařství udržují. Jedním z takových zařízení je i TANA oční klinika, kterou v rámci spolupráce mezi samosprávou, Okresní hospodářskou komorou a dalšími institucemi, navštívili zástupci vedení města. ...

Tramvaje nahradí autobusy, chystá se oprava v úseku Palackého – Neředín

3. 4. 2024 | Necelé dva týdny, od pondělí 8. dubna do pátku 19. dubna, nebudou kvůli opravě zastávek a trati jezdit tramvaje do Neředína. Úsek z ulice Palackého do Neředína a zpět budou kvůli stavebním pracím obsluhovat náhradní autobusy.Zpravodajství OlomoucDnes.cz

Olomoucký kraj dokončil rekonstrukci silnice mezi Troubelicemi a Uničovem

Olomoucký kraj oznámil úspěšné dokončení rozsáhlé rekonstrukce silnice III/31548, která spojuje obce Troubelice a Uničov. Po půlroční intenzivní práci bylo dokončeno tři a půl kilometru silnice, na které se nyní mohou řidiči těšit z hladké a ...

Hračka Jeepu na baterie představuje vážné riziko, zjistila inspekce

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka ...

Originální portrét rodiny se stane ideální ozdobou obýváku. Jak na něj?

Přestěhovali jste se právě do nové domácnosti a přemýšlíte, jak ji vyzdobit? Pak rozhodně nesmíte zapomínat na fotografie a portréty svých nejbližších ...

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Půjčka pro OSVČ může být realitou ještě dnes

Minimum osobních údajů a rychlé jednání, to jsou základní poznávací znaky moderních nebankovních úvěrů. Cesta je velmi snadná a zvládne ji každý. Kvůl ...Neděle 14.4.2024
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes