OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Olomoucký deník - zprávy

Z regionu

Olomoucký deník - zprávy Zdroj: Olomoucký deník - zprávy |

Přehled regionálních pochoutek najdete v novém katalogu. Stáhněte si jej

11. 8. 2020 | Kdo chce získat informace o tom, jaké regionální potraviny, nápoje, mléčné a masné produkty, cukrovinky a další dobroty se vyrábějí v Olomouckém kraji, může využít nový katalog. V těchto dnech jej vydalo hejtmanství. Brožura je pro zájemce k dispozici v tištěné i v elektronické podobě.

O psí tuláky se nově postará firma z Čech pod Kosířem, v Neředíně propustí lidi

11. 8. 2020 | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil v těchto dnech řízení ohledně veřejné soutěže na zajištění péče o psy nalezené v Olomouci. Město tak už může podepsat smlouvu s vítěznou společností Ajsha z Čech pod Kosířem.

Zoo, Bouzov, Čechy či Poštovní štola? Památky berou turisté útokem

10. 8. 2020 | Velký zájem turistů ze všech koutů České republiky provází letošní letní sezonu na hradech, zámcích, jeskyních a dalších atraktivních místech v Olomouckém kraji. Provozovatelé doporučují nákup vstupenek přes internet, čímž si lidé mohou ušetřit čas strávený čekáním ve frontách u pokladen.

Soud řeší brutální vraždu tříleté dívenky z Přerova. Matce hrozí doživotí

10. 8. 2020 | Olomoucký krajský soud v pondělí otevřel případ vraždy tříletého děvčátka z Přerova. Dítě zemřelo loni v létě obzvlášť surovým a trýznivým způsobem rukou své matky, která byla pod vlivem drog.  

Jak o víkendu pod Sněžníkem jezdila pára? Podívejte se, byl to krásný zážitek

9. 8. 2020 | Supění, syčení, houkání i odfukování bylo v sobotu 8. srpna slyšet v podhůří Králického Sněžníku. Na trasu z České Třebové do Hanušovic se vydal historický parní vlak.

Pět koncertů, dvě významná výročí. Olomoucký festival přivítá hvězdné varhaníky

9. 8. 2020 | Světové ikony varhanní scény míří na Hanou. Hudebníci z USA, Ruska, Francie, Německa i České republiky se představí na 52. ročníku Mezinárodního varhanního festivalu Olomouc. Pokud situace s koronavirem neurčí jinak, líbezné tóny zazní během září v katedrále svatého Václava a v chrámu Panny Marie Sněžné.

Vydařená náhrada za jaro. Letní Floria přilákala na výstaviště tisíce lidí

9. 8. 2020 | Tisíce barev, velikostí, tvarů i vůní a také tisíce návštěvníků. Kroměřížské výstaviště, které o víkendu 8. a 9. srpna hostí tradiční zahradnickou výstavu Floria, zaplnily davy lidí.

VIDEO: Balóny obsadily vzdušný prostor nad plumlovským zámkem

8. 8. 2020 | Elektrizující podívaná. Třídenní akce v plumlovském kempu Žralok přitahuje pozornost stovek lidí. Dostaveníčko si tam dali nadšenci do horkovzdušných balónů. Denně se tak nad plumlovským zámkem a hanáckou krajinou pohybují pestrobarevná nafukovací monstra.

„Cyklostezkový“ most u plumlovské přehrady má už vyvrtané mikropiloty

7. 8. 2020 | Lidé se po ní prochází a dokonce se prohání na kolech, i když se stále vlastně pohybují na stavbě. Půlka cyklostezky podél severního břehu plumlovské přehrady je totiž prakticky hotová a na druhé stavbaři intenzivně pracují. Zároveň začíná i technicky náročná stavba mostu přes ústí řeky Hloučely do nádrže.

A v kraji bude horko. Plavky to jistí, ale pozor na pitný režim

7. 8. 2020 | Vedro a dusno lze očekávat o víkendu na území Olomouckého kraje. Teploty překročí třicítku, předpověď hrozí i bouřkami.

Ze Štěpánova se stalo město. Chce si tak zachovat stavební úřad či matriku

7. 8. 2020 | V červenci ještě vesnice, v srpnu už město. Štěpánov na Olomoucku oficiálně získal nový statut. Od této změny si jeho zastupitelé slibují záchranu místních úřadů a služeb, které vláda plánuje přesunout z menších obcí do okresních a krajských měst.

Podívejte se na retro fotky z Medlova a Loučan

7. 8. 2020 | /Z ARCHIVU DENÍKU/ Projděte se s Deníkem časem minulým. Každý týden přinášíme archivní fotografie z obcí a měst našeho kraje. Zavzpomínejte společně s námi, tentokrát se podíváme do Medlova a Loučan.

Rozhodli jsem se lidem do Plumlova přinést sluníčko, říká Veronika Žilková

6. 8. 2020 | Jasně jsem ji poznal už z dálky. Svými typickými gesty, blonďatými vlasy a také zvláštním hlasem plným citu, který se linul po nádvoří plumlovského zámku, je prostě nezaměnitelná. Veronika Žilková, celá v černém s červeným šátkem, zářila spolu se svými hereckými kolegy při divadelní zkoušce.

Arionova kašna rozkvetla. Výzdoba láká na letní Floru

6. 8. 2020 | Hortenzie, různě druhy aster, mečíky i další květiny zdobí Arionovu kašnu na Horním náměstí v Olomouci. U speciální výzdoby převládá modrá a bílá barva.

Padající stromy na D35 u Mladče ohrožují řidiče. Pomoci má kácení i obnova lesa

6. 8. 2020 | Frekventovaná dálnice, na ní větve nebo rovnou celé stromy. V úseku D35 mezi Haňovicemi a Palonínem nic neobvyklého. V podstatě každý silnější poryv větru znamená výjezd hasičů do těchto míst. Problémy působí především zalesněný pozemek spadající pod obec Mladeč.

Divoké prázdniny. I na Olomoucku přibývá opilých a zfetovaných dětí

6. 8. 2020 | V Olomouckém kraji rok od roku přibývá nezletilých pod vlivem drog. Neklesá ani počet opilých děvčat a chlapců. Rizikové je zejména období letních prázdnin. Kromě nepříjemného bolehlavu si mladí koledují o pořádný malér častějšími úrazy, sebepoškozováním nebo závislostí, která se postupem času prohlubuje.

Na Olomoucku stoupla nezaměstnanost. Kolik lidí je bez práce v kraji?

5. 8. 2020 | V evidenci úřadu práce během července přibylo 598 obyvatel Olomouckého kraje. Nezaměstnanost v regionu stoupla z 3,5 na 3,7 procenta, koncem minulého měsíce se o zaměstnání ucházelo 15 603 osob. Ve srovnání s předchozím rokem jde o 4 171 lidí více.

U nádraží v Náměšti vznikne knihovnička. O muzeu a kavárně se rozhodne za rok

5. 8. 2020 | Čekání na vlak i samotné cestování si už brzy obyvatelé a návštěvníci Náměště na Hané budou moci zpříjemnit četbou. V přednádražním prostoru vznikne speciální knihovnička.

Regionální tratě budou rychlejší a bezpečnější, nádraží vzhlednější

5. 8. 2020 | Modernějších tratí, oprav přejezdů nebo zrekonstruovaných nádražních budov se dočká železniční síť v Olomouckém kraji.

U Příkaz vzniknou nové cyklostezky, na podzim má být hotovo

4. 8. 2020 | O důvod víc k radosti budou mít cyklisté na Olomoucku. Obec Příkazy letos dokončí cyklostezku podél železniční tratě do Senice na Hané, vybuduje také asfaltovou cestu směrem na Skrbeň. „Obdrželi jsme dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury. Bylo vypsáno výběrové řízení, obě cyklostezky budou postaveny na podzim letošního roku,“ ujistil místostarosta obce Josef Škrabal.

Zdroj: Olomoucký deník - zprávy - olomoucky.denik.cz
10:14:36 | 12.08.2020Jak vybrat vhodné místo ke koupání?

Srpen přinesl pravé letní počasí, které přeje koupání a pobytu u vody. Ať už si jdete zaplavat do přírody či na umělé koupaliště, zjistěte si, zda je daná lokalita bezpečná. Kde se dozvíte, zda je voda vhodná pro koupání a kdo kontroluje kvalitu a ...

Mezi Šumperkem a Sudkovem po novém. Olomoucký kraj opravil další silnici

11.08.2020 | Z regionu

Na téměř 54 miliónů korun přišla rekonstrukce vozovky mezi Šumperkem a obcí Sudkov. Oprava zhruba sedmikilometrového úseku byla rozdělena do dvou etap ...

Na dovolenou do kempu, ale i na chalupu k babičce přibalte lékárničku. Co by měla obsahovat?

11.08.2020 | Další

Počty nakažených koronavirem v posledních dnech v tuzemsku mírně stoupají, do České republiky si přivezli nemoc Covid 19 i první "dovolenkáři". Letošn ...

Koňské zázraky v SeneCura SeniorCentru Olomouc

07.08.2020 | Z regionu

Dva velcí čtyřnozí bratři přinesli do SeneCura SeniorCentra Olomouc netradiční zážitek plný radosti a dojetí. Domov pro seniory totiž opět navštívila ...

Třicetiletému muži z Kroměříže hrozí za úvěrový podvod až pět let vězení

07.08.2020 | Krimi

Dne 5. května 2020 obdržel sedmašedesátiletý muž z Prostějova upomínku pro nezaplacení splátky úvěru z kreditní karty. Úvěr si měl u společnosti sjedn ...

Zpětný odběr výrobků Samsung zůstane pro občany bez problémů a beze změn

07.08.2020 | Z regionu

Některé sběrné dvory přestaly v posledních dnech odebírat od občanů vysloužilé výrobky značky Samsung. Aktuální situace vznikla kvůli ukončení smlouvy ...

Vodní elektrárna Dlouhé stráně na Šumpersku zvýšila v prvním pololetí výrobu elektřiny o 40 %

06.08.2020 | Z regionu

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně vyrobila v prvním pololetí letošního roku více než 365 milionů kWh elektřiny. Takový objem elektřiny by do ...

Dvě dívky, které sháněly kvůli studiu podnájem v Brně, natrefily na podvodníka

05.08.2020 | Krimi

O patnáct tisíc korun připravil jednu z dívek prozatím neznámý pachatel, který na jednom z českých internetových portálů nabízel k pronájmu byt 1+kk v ...

Charitní středisko ve Šternberku prošlo rekonstrukcí. Na opravy přispěl i Olomoucký kraj

05.08.2020 | Z regionu

Novotou září prostory charitního střediska ve Šternberku, které prošly nákladnou rekonstrukcí. Slavnostního otevření se v pondělí 4. srpna zúčastnil n ...

Podvodník vylákal ze seniorky peníze za účelem zajištění místa v domově seniorů pro jejího manžela

04.08.2020 | Krimi

PŘEROV - Oklamat se nechala 67letá žena z Přerova neznámým mužem, který jí slíbil zajistit pro manžela místo v pečovatelském domě na ulici Kabelíkova ...Středa 12.8.2020
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.