OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Olomoucký deník - zprávy

Z regionu

Olomoucký deník - zprávy Zdroj: Olomoucký deník - zprávy |

V lesích kolem Olomouce už voní medvědí česnek, přispělo nezvykle teplé počasí

3. 3. 2024 | V lužních lesích už to začíná vonět česnekem. První zelené výhonky jara se klubou ze země v Království u Grygova i Litovelském Pomoraví. Vlivem abnormálně teplého počasí v únoru se letos objevily o něco dříve.

Dlouhá oprava Trojice začne na jaře. Jak bude řešené lešení

3. 3. 2024 | Náročný restaurátorský zásah již brzy čeká dominantu Olomouce zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Město již vybralo restaurátorskou firmu a získalo dotaci, jež pokryje většinu nákladů na potřebnou obnovu monumentálního Sloupu Nejsvětější Trojice.

Zubní pohotovost v Olomouci v novém režimu. Jak to vypadalo v praxi

2. 3. 2024 | V sobotu 2. března před 14. hodinou vládla na chodbě zubní pohotovosti Fakultní nemocnice Olomouc napjatá atmosféra. Zejména u registračního zařízení, které dvě hodiny před koncem ordinační doby tisklo příchozím pořadové lístečky s informací, že pro dnešní den je kapacita pohotovosti vyčerpána.

Stavba D55 razí cestu z Olomouce na Přerov. Takto teď vypadá

2. 3. 2024 | Mezi Olomoucí a Přerovem vyrůstá nová dálnice. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postupují práce na úseku z krajského města do Kokor dlouhém 7,6 kilometru podle plánu. 

U dómu zní nový Poesiomat, umí hrát i písně. Klikou si zatočil i Miroslav Krobot

1. 3. 2024 | VIDEO / Zastavit se na jednom z nejkrásnějších míst v Olomouci a zaposlouchat se do písní, veršů nebo vyprávění osobností spojených s tímto městem mohou od pátku 1. března lidé na Svatováclavském návrší, kde již zní nový Poesiomat. Automat na kliku, který vypadá jako roura zaražená do země, nahradil původní jukebox, jenž byl už delší dobu nefunkční.

I takto může vypadat družina. Hanácké Benátky mají pro žáky originální přístav

1. 3. 2024 | Litovel, přezdívaná Hanácké Benátky, má nový přístav. Otevřel v těchto dnech v místní základní škole, kde se v atraktivní přímořské „kotviště“ s lodí, rybářskými sítěmi a ostrůvkem proměnily prostory školních družin.

Žena vyběhla z paneláku a zachránila tonoucího. Dostala i negativní reakce

1. 3. 2024 | Muži, který se topil v rybníce Benátky v Šumperku, pomohla Adéla Kašparová. Dost možná mu tak zachránila život. Za svůj čin obdržela ocenění od spolku Bezpečný Šumperk a Nemocnice Šumperk, kde pracuje.

Vstupné do olomoucké zoo zdražuje. Kolik se platí jinde?

1. 3. 2024 | Návštěva Zoo Olomouc se od 1. března prodraží. Cena základního vstupného v hlavní sezoně se podle nového ceníku navyšuje o 20 korun na 160. O dvacku jde nahoru i vstupenka pro děti od 3 do 14 let a studenty. Mění se zároveň formát rodinného vstupného, zavádí se nové rodinné vstupenky odstupňované podle počtu doprovázených dětí. 

Rozčarovaní Sokolové z kraje ke kauze zpronevěry: Na místě je radikální řešení

29. 2. 2024 | Velké zklamání a rozčarování. Tak mluví o svých pocitech starostové a jednatelé krajských žup organizace Sokol, kteří se v těchto dnech dozvídají informace o tom, jak po dobu několika let mizely desítky milionů korun z bankovních účtů České obce sokolské (ČOS).

Začínají jarní prázdniny. Jak to vypadá na sjezdovkách v Jeseníkách

29. 2. 2024 | Žákům ze Šumperska, Jesenicka, Olomoucka a Opavska začínají o prvním březnovém víkendu jarní prázdniny. Ty tradičně bývají časem, kdy se rodiny vydávají na lyže do hor. Letos však kvůli neobvyklé vlně teplého a deštivého počasí řada středisek v oblasti Jeseníků zavřela. O víkendu jich v provozu zůstane zřejmě jen několik.

Obří Hanácká kasárna budou opět na prodej. Kraj už nemá zájem

29. 2. 2024 | Areál Hanáckých kasáren bude opět na prodej. Kraj, který si nechal zpracovat odborný posudek, od záměru převzít rozsáhlou historickou budovu v centru Olomouce nakonec ustoupil.

Dnes je den vzácných onemocnění. Patří mezi ně i mukopolysacharidóza

29. 2. 2024 | Naše dítě má mukopolysacharidózu. To bude asi něco s cukrem! Takže dieta na celý život by to mohla opravit, že? Nejednoho z rodičů při sdělení diagnózy napadlo, že toto onemocnění bude podobné cukrovce. Jenže situace je složitější. Mukopolysacharidóza (MPS) je nemoc vážná a vzácná. Stejně jako tisíce dalších.

Proč jsou u přijímaček nejlepší žáci ze ZŠ Hálkova v Olomouci? Pohled dovnitř

29. 2. 2024 | Nejlepší výsledky z přijímacích testů na střední školy z matematiky i českého jazyka na Olomoucku mají deváťáci z Fakultní základní školy Hálkova v Olomouci. Proč tomu tak je? Přinášíme reportáž ze školy, která byla v regionu dlouhá léta známá také díky speciálním třídám pro výuku mimořádně nadaných žáků.

Strabag odstoupil ze hry o novou halu v Olomouci. Je opět jen jediný zájemce

28. 2. 2024 | Jednání, která by měla do jediného extraligového města bez druhé ledové plochy přinést zásadní změnu, ještě ani nezačala a už je vše trochu jinak. Vedle developerské společnosti Redstone podnikatele Richarda Morávka projevila zájem o výstavbu haly, anebo rekonstrukci stávajícího zimáku, stavební společnost Strabag. Od tržních konzultací ale odstupuje.

Živoucí olomoucká tržnice. Takto měl vypadat nový koncept s gastrem i koncerty

28. 2. 2024 | Zajímavou proměnu pozemků v areálu městské tržnice slibovala studie, kterou městu před dvěma lety předložil olomoucký podnikatel Jaromír Zavřel. Společně se svým týmem a architekty připravil koncept na celoroční využití volných ploch mezi současným tržištěm a parkovištěm. Nechyběl tradiční sobotní trh, zázemí pro gastro, ale i kulturní a volnočasové aktivity.

Třesín se začal modrat. Teplé počasí má pokračovat, avizují meteorologové

28. 2. 2024 | Nadprůměrně teplé počasí v únoru probouzí přírodu dříve než poslední roky. Letošní extrém vzhledem k roční době je vidět na každém kroku. Na Třesíně, chráněné lokalitě mezi Mladčí a Bílou Lhotou, vykvétají modré kvítky jaterníku podléšky již od poloviny února a nyní jich jsou na jižních svazích celé koberce.

U Olomouce roste nová cyklostezka. Podjezdy ukončí hazard na rychlíkové trati

28. 2. 2024 | Cyklisté a chodci v kolejišti koridoru mezi Olomoucí a Štěpánovem. Pohled, ze kterého mrazí. Hazardu, kdy si lidé zkracují cestu přes jednu z nejfrekventovanějších železničních tratí, bude brzy konec.

Metso ukončí provoz přerovské slévárny. Propustí 160 lidí

27. 2. 2024 | Provoz přerovské slévárny ukončí ve druhém čtvrtletí letošního roku finská společnost Metso. Propouštění se dotkne zhruba sto šedesáti zaměstnanců, kteří pracují ve výrobě. 

Dostavba obchvatu Olomouce začala. Ukončí zácpy u Globusu

27. 2. 2024 | U Olomouce začala dlouho očekávaná stavba chybějící části západního obchvatu krajského města, jehož provizorní napojení na rondel u Globusu je známým neuralgickým bodem automapy Česka. Dokončením tříkilometrového úseku se špunt odstraní a uleví se projíždějícím motoristům i Olomouci. Po zkompletovaném obchvatu by měli řidiči jezdit za 26 měsíců.

Nová jízdenka IDSOK ušetří i tisíce ročně. Od března mají cestující na výběr

27. 2. 2024 | Až několik tisíc korun ročně ušetří od března cestující, kteří pravidelně využívají spoje Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Díky nové zóně s označením 710 si mohou vybrat, zda si do Olomouce koupí jízdenku přestupnou a svezou se městským autobusem či tramvají, nebo o ni nemají zájem a zaplatí díky tomu za jízdné méně.Zpravodajství OlomoucDnes.cz

Žena nalétla falešnému bankéři, do dvou bitcoinmatů vložila 800 tisíc korun

OLOMOUC - Neznámý pachatel během šesti hodin připravil devětašedesátiletou ženu z Olomouce o 795 tisíc ...

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu dálnice D35 Křelov-Slavonín

Ředitelství silnic a dálnic včera 27. února 2024 zahajuje stavbu dálnice D35 v úseku Křelov-Slavonín. Po dokončení stavby bude dokončen západní obchva ...

AOPK: Věk nejstarších stromů na Pradědu a Králickém Sněžníku přesahuje 400 let

Dva výzkumy se zaměřily na nejcennější lesní ekosystémy v rezervacích v oblasti Pradědu a na Králickém Sněžníku. Pomocí analýzy letokruhů popisují, j ...

Epidemiolog Kynčl: V ČR se aktuálně nacházíme v sestupné fázi chřipkové epidemie

Nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky (ARI) v ČR v 8. kalendářním týdnu roku 2024 dosáhla hodnoty 1480 nemocných na 100 000 osob, c ...

Olomoučtí celníci vloni vybrali 2,53 miliardy a zajistili 46 nelegálních herních zařízení

Celníci v Olomouckém kraji v předešlém roce opět podpořili příjmovou stránku státního rozpočtu. Konkrétně se jim podařilo odvést částku 2,530 miliardy ...Neděle 3.3.2024
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes