OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Olomoucký deník - zprávy

Z regionu

Olomoucký deník - zprávy Zdroj: Olomoucký deník - zprávy |

Zemědělci v Náměšti slavili dožínky, v amfiteátru zahrál Čechomor. Podívejte se

19. 9. 2021 | Jídlo, pití, hudba a zábava. Tradiční Dožínky, při kterých se bilancuje letošní zemědělská sezóna, se vrátily do náměšťského amfiteátru. Lidé se bavili při zajímavém kulturním programu a potleskem odměnili pětici nejúspěšnějších zemědělců Olomouckého kraje.

Strojvedoucí Ostravanu nezastavil v Olomouci, vlak sunul stovky metrů zpět

19. 9. 2021 | K nezvyklé situaci došlo v sobotu na koridorové trati v Olomouci. Strojvedoucí expresu 140 Ostravan ze Žiliny do Prahy zapomněl zastavit na olomouckém hlavním nádraží a pokračoval dál. S cestujícími pak sunul vlak několik set metrů zpět k nástupišti. Podle svědků někteří cestující vystupovali přímo do kolejiště.

Do sauny v Bělkovicích? Obec chystá vylepšení koupaliště a celoroční provoz

19. 9. 2021 | Ve zdravém těle zdravý duch. Toto sokolské heslo nabývá v době pandemie Covidu-19 nového významu. V Bělkovicích-Lašťanech bez ohledu na koronavirovou infekci, jejíž šíření se zatím nedaří zastavit, chystají hned dvě investice na podporu sportu a utužování zdraví obyvatel. A místní se mají na co těšit.

Rychlík v Olomouci zapomněl zastavit, pak couval stovky metrů

18. 9. 2021 | K nezvyklé situaci dnes došlo na koridorové trati v Olomouci. Strojvedoucí expresu 140 Ostravan ze Žiliny do Prahy zapomněl zastavit na olomouckém hlavním nádraží a pokračoval dál.

Masaryčku oživila sousedská slavnost. Řešily se i možnosti proměny

18. 9. 2021 | Premiéru pouliční Sousedské slavnosti hostila v sobotu Masarykova třída v Olomouci. Na příchozí čekala muzika, výměnný bazar, občerstvení i přednášky a debaty o tom, jak by se bulvár spojujícím nádraží z historickým centrem mohl stát přívětivější a modernější.

Otrávená Bečva rok poté: hořká pachuť a otázky bez odpovědi

18. 9. 2021 | Nad největší ekologickou havárií posledních desetiletí, při které 20. září loňského roku zamořily čtyřicet kilometrů dlouhý úsek řeky Bečvy smrtící kyanidy a uhynuly desítky tun ryb, se pomalu zavírá voda. Vsetínský státní zástupce Petr Bareš chce případ uzavřít do konce roku podáním obžaloby. Kriminalisté v této souvislosti obvinili rožnovskou společnost Energoaqua a jejího ředitele Oldřicha Havelku. Ten ale vinu odmítá a hodlá se bránit právní cestou. ...

Ani čárka. Odsud si lidé nezavolají. Kde jsou na Olomoucku "bílá místa"?

18. 9. 2021 | Jako občané druhé kategorie si připadají obyvatelé Slavkova, místní části Kozlova, který se před pěti lety vyčlenil z vojenského újezdu Libavá. Zatímco jinde už lidé využívají vysokorychlostní mobilní sít 5G, Slavkovští nemají na mobilu ani čárku. Jednoduše se nedovolají, když je potřeba, musejí si nejprve „ulovit“ signál.

Ekopárty na Sluňákově: Načeva, František Skála i Progres 2

17. 9. 2021 | Den plný skvělé muziky, her, tance a workshopů ovládne v sobotu 18. září areál olomouckého ekologického centra Sluňákov u Horky nad Moravou.

FOTO: Baníkovci táhli Olomoucí, s policejními manévry

17. 9. 2021 | Páteční fotbalové derby mezi Sigmou a Baníkem provázejí tradičně policejní manévry. Strážci pořádku dohlížejí na obávané ostravské fans i tentokrát. Očekává se, že do Olomouce by jich mělo dorazit celkem kolem dvou tisíc.

Covid v Olomouckém kraji přidal, na infekčním leží pět lidí

17. 9. 2021 | Epidemie koronaviru v Olomouckém kraji v posledním týdnu zrychlila. Ve čtvrtek bylo potvrzeno 26 případů, před týdnem 12. Sedmidenní incidence v přepočtu na 100 tisíc obyvatel v pátek poskočila na hodnotu 15 ze čtvrtečních 13. Pět pacientů s covidem leží v prostějovské nemocnici.

Do Metropolu se vrací Febiofest, nabídne světovou premiéru Ztraceni v ráji

17. 9. 2021 | Do kina Metropol se vrací Febiofest. Olomoucké ozvěny letošního 28. ročníku mezinárodního filmového festivalu potěší diváky v úterý 21. září, kdy kino promítne tři snímky napříč žánry. Film Ztraceni v ráji uvede ve světové premiéře.

Jak by mohla vypadat Masaryčka? Pouliční slavnost zve i na debaty a přednášky

17. 9. 2021 | První ročník Sousedských slavností v sobotu 18. září pořádají v olomoucké městské části Nové Hodolany. Na Masarykově třídě na příchozí čeká nejen zábava a posezení s obyvateli, ale také diskuse Olomoučanů s architekty a zástupci města o tom, jakou podobu bude mít právě Masarykova třída po rekonstrukci tamních mostů, tramvajových ostrůvků a kolejí.

Olomoucká Jednota se změní na moderní dům s nevšední fasádou. Takto má vypadat

17. 9. 2021 | VIZUALIZACE / Zchátralá budova bývalé Jednoty na třídě Svobody v Olomouci se změní na moderní polyfunkční dům. Projekt počítá s fasádou ozeleněnou stromy a ubytováním pro studenty. Podívejte se na vizualizace přestavby i historické snímky budovy.

Rýma a kašel, kam se podíváš. V kraji řádí respirační infekce

17. 9. 2021 | Kašlete a smrkáte? Nejste sami. V Olomouckém kraji po nástupu dětí do škol vzrostl počet nemocných s akutními respiračními infekcemi.

Amazon chystá v Kojetíně obří distribuční centrum. Kdy bude nábor?

17. 9. 2021 | Internetový prodejce Amazon buduje v Kojetíně nové distribuční centrum, ve kterém vznikne více než 2000 pracovních míst. Stavba logistického centra bude v průmyslovém parku na kraji Kojetína dokončena příští rok, jeho plné zprovoznění je naplánováno na rok 2023.

Testování školáků v kraji: 200 tisíc testů, 16 potvrzených nákaz

17. 9. 2021 | Šestnáct. Přesně u tolika školáků v Olomouckém kraji byla po ověření PCR metodou potvrzena koronavirová nákaza. Na základních a středních školách po prázdninách čekaly žáky celkem tři kola testování. Testů přitom školy vykázaly dohromady téměř 200 tisíc.

Lidl se chystá ve Wolkerově, další supermarket má vzniknout nedaleko

16. 9. 2021 | Stovky nových bytů vyrostly v lokalitě u železniční stanice Olomouc-Nová Ulice. Další se ve Wolkerově ulici nedaleko výstaviště Flora staví. Developeři počítají v projektech i s prodejnami potravin, které zde chybí. V provozu je nedaleko ve staré zástavbě jeden malý obchod. O prostory v bytovém komplexu Zlaté Terasy se zajímala společnost Lidl. Podle všeho došlo k dohodě.

Koloběžkáři často neznají pravidla, v Olomouci mají na triku čtvrtinu přestupků

16. 9. 2021 | Čtvrtinu přestupků v dopravě, které letos řešili strážníci v Olomouci, měli na triku koloběžkáři. Podle městské policie jezdci na koloběžkách v řadě případů vůbec netušili, jaké povinnosti jim ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích. Ve čtvrtek vyrazili strážníci na vytipovaná místa společně s Policií ČR.

Létofest v Olomouci nebude ani v září. Proč?

16. 9. 2021 | Kabáti, Chinaski, Mig 21, Xindl X či Marek Ztracený. Největší hvězdy tuzemského hudebního nebe přivezli do Olomouce v minulých letech organizátoři Létofestu. Letos se měl původně konat v srpnu. Pořadatelé odsunuli termín na tento týden, ale vyhledávanou akci se nakonec nepodařilo uskutečnit vůbec.

Na Králičáku se už tyčí rozhledna, za stavbu padly pokuty. Takto teď vypadá

16. 9. 2021 | Konstrukce rozhledny se již tyčí na vrcholu Králického Sněžníku. Třicet metrů vysokou věž z betonu, oceli a laminátu buduje těsně za státní hranicí polský investor. Kvůli sporným otázkám okolo výstavby se ve čtvrtek 9. září sešla česko-polská expertní komise. Při stavbě věže konstatovala pochybení. Investor a stavební firma mají platit pokutu.

Zdroj: Olomoucký deník - zprávy - olomoucky.denik.cz
06:13:54 | 20.09.2021Zpravodajství OlomoucDnes.cz

Nová cyklostezka v Přerově propojí ulici Velká Dlážka s Předmostím

Cyklostezka povede od "kruháče" u Strojaře k novému rondelu u Předmostí. Stavba naváže na první etapu, která se realizovala v roce 2017 a skončila u autobusové zastávky před knihovnou. Čekalo se, až se v lokalitě dostaví kruhový objezd - a protože ...

Ambulance preventivní onkologie FN Olomouc funguje i v době koronavirové epidemie

Celkem 426 klientů navštívilo od roku 2016 až do současnosti Ambulanci preventivní onkologie Fakultní nemocnice Olomouc. Ta funguje v rámci Onkologick ...

ČEZ Distribuce letos investuje do svých sítí 13,5 miliardy korun. Na Moravě vzrostou investice téměř o 14 procent

Do výstavby, rekonstrukce i digitalizace sítí letos společnost ČEZ Distribuce investuje 13,5 mld. korun, o miliardu více než vloni. Na Moravě se inves ...

Šumperští ortopedi trénují nejnovější operační techniky ve speciální mobilní laboratoři

Do šumperské nemocnice dorazil speciální kamion, který je vybaven mobilní laboratoří a dvěma operačními sály. Přistavil zde na dva dny, během kterých ...

Začal festival k novým evropským vzdělávacím programům

PRAHA - Česká republika oslavuje nové programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity pětidenním putovním festivalem. Dům zahraniční spolupráce, národní ...Pondělí 20.9.2021
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.