OlomoucDnes.cz
OlomoucDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Olomoucký deník - zprávy

Z regionu

Olomoucký deník - zprávy Zdroj: Olomoucký deník - zprávy |

Kvůli zavřené D35 doprava okolo Olomouce místy kolabuje

21. 6. 2021 | Se zdržením v řádu desítek minut by měli počítat motoristé kvůli obousměrně uzavřené dálnici D35, kde vlivem vedra popraskal povrch vozovky. Kolony se tvoří při sjezdech na objízdnou trasu i na této paralelní vedlejší silnici vedoucí Přáslavicemi a Daskabátem. V obcích není možné přejít vozovku či odbočit v křižovatce. Fronty se v pondělí ráno vytvořily i v Přerově a na hlavním tahu Přerov-Olomouc. Tudy se vyhnout objížďce uzavřené části D35 se motoristům nevyplatí. ...

Nový koupací biotop táhl davy, letos neotevře. Laškov nechce riskovat úrazy

20. 6. 2021 | Vedro k zalknutí a na bráně nejmladšího koupacího biotopu v Olomouckém kraji visí zámek. Koupaliště v Laškově je zavřené a neotevře do konce léta. Důvodem restrikce je podle vedení samosprávy obce probíhající výstavba stokové sítě a ČOV, která proměnila Laškov v jedno staveniště. Obec nechce riskovat případné úrazy návštěvníků. V horkých dnech mířily do Laškova za osvěžením bez chemie davy.

Jarní epidemie vyhasíná, Jesenicko nemá týden žádný nový případ

20. 6. 2021 | Bez nově potvrzeného případu koronaviru je již sedmý den horský okres Jeseník. Velice příznivá je epidemiologická situace i ve zbytku Olomouckého kraje. Nejvíce případů evidují epidemiologové na Šumpersku, kde bylo za týden 13 případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Jarní vlna epidemie v Olomouckém kraji vyhasíná.

VIDEO: Na objížďce popraskané D35 se tvoří kolony, počítejte se zpožděním

20. 6. 2021 | Kvůli obousměrně zavřené dálnici D35 u Olomouce, na které v sobotu vlivem vysokých teplot popraskal povrch, by měli motoristé počítat s komplikacemi a zdržením. V neděli po 15. hodině dosahovalo na objízdné trase 20 minut. Tvořily se dlouhé kolony a auta chvílemi stála. Dlouhé kolony se tvořily v obou směrech při sjezdech na objížďku, která vede obcemi Daskabát a Přáslavice, paralelně s dálnicí D35. ...

Vedrem popraskaná D35? Opravy začínají, provoz by měl být obnoven ve čtvrtek

20. 6. 2021 | Dálnice D35 v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku, kde v sobotu odpoledne vlivem extrémních došlo k poškození betonových desek vozovky, je nadále v obou směrech uzavřena. Doprava je odkloněna po vedlejší silnici přes Daskabát, kde je provoz plynulý. Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR bude dálnice v daném úseku uzavřena s největší pravděpodobností do středy.

Hazard cyklistů na koridoru u Olomouce, Správa železnic chystá řešení

20. 6. 2021 | Je neděle po poledni a u Olomouce-Černovíra na hlavní železniční trati na Prahu přechází koleje cyklista s kolem v ruce. Během hodiny už čtvrtý. Problém, který Správa železnic řeší v úseku mezi stanicemi Olomouc a Štěpánov opakovaně.

Koncerty, trhy, jarmarky. Svátky města baví Olomoučany

19. 6. 2021 | Kulturní program celý víkend baví veřejnost napříč Olomoucí. Svátky města nabízí různé koncerty, jarmarky, knižní trhy a další zajímavosti pro děti i dospělé.

Na Poděbradech hlava na hlavě. Olomoučané prchli z rozpáleného města

19. 6. 2021 | Hromadný úprk z rozpáleného města k vodě. Tak to v sobotu vypadalo na Poděbradech, vyhledávaném letovisku Olomoučanů. Tolik rekreantů v plavkách jako v sobotu odpoledne neobléhalo štěrkopísková jezera a přilehlé louky už hodně dlouho.

Vedro rozpáralo D35 u Olomouce, délka uzavírky nejistá

19. 6. 2021 | Dálnice D35 v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je obousměrně uzavřena poté, co vlivem extrémního počasí došlo k nadzvednutí betonového panelu jedné betonové desky a k následné řetězové havárii čtyř osobních a jednoho nákladního vozidla.

V Přerově uctili oběti masakru na Švédských šancích

19. 6. 2021 | Od hromadné popravy 267 karpatských Němců uplynulo 76 let. Na dvou místech - přerovském hřbitově a u kovaného kříže na Švédských šancích se v sobotu vzpomínalo na jednu z nejtragičtějších kapitol naší poválečné historie – hromadnou popravu 267 karpatských Němců.

Lidé se chtějí bavit! Do centra Olomouce se vrátil noční život. Podívejte se

19. 6. 2021 | Noční život v centru Olomouce se vrací do normálu. Pohled na náměstí a do přilehlých ulic před páteční půlnocí to jen potvrzuje. Jarní vlna pandemie koronaviru vyhasíná, vláda rozvolnila a lidé se chtějí bavit.

Vedro ještě zesílí. V Olomouci "sprchují" kolemjdoucí osvěžovače

18. 6. 2021 | Výstraha před vysokými teplotami platí v Olomouckém kraji od pátečního poledne do nedělní půlnoci. Odpolední maxima půjdou nad 31 stupňů a v neděli by mohla atakovat 34 stupňů Celsia. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zároveň varuje před nebezpečím vzniku a šíření požárů v důsledku sucha.

Jůůů! Obří Měsíc je k vidění v Olomouci, večer se rozzáří

18. 6. 2021 | Obří nafukovací model Měsíce už v pátek odpoledne okukovali lidé ve Smetanových sadech v Olomouci. V průměru desetimetrový Lunalón se rozzáří večer v rámci Svátků města Olomouce a svítit bude s hudebním doprovodem až do půlnoci. Stejně tak v sobotu.

Rozloučili jsme se v Olomouckém kraji - 24. týden 2021

18. 6. 2021 | V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

Koupaliště se po slabém rozjezdu plní. Takto si užívají osvěžení v Olomouci

18. 6. 2021 | Vlna veder, která zasáhla Česko, žene lidi k vodě. Na většinu koupališť na Olomoucku už před víkendem proudili lidé, a to i přes obavy provozovatelů, že bude poloprázdno.

Výkleky: úchvatná voda a kempování za hubičku. Čeká se nápor

18. 6. 2021 | Průzračně čistá voda a osvěžující koupel uprostřed přírody, ideální podmínky pro kempování a lidová cena parkovného. Takové jsou hlavní důvody toho, proč se stal zatopený lom ve Výklekách na Přerovsku jedním z nejvyhledávanějších přírodních koupališť. Dobře dostupný autem je jak pro zájemce z Přerovska a Olomoucka, tak i z Ostravska.

Hudební pecky v Olomouci: v létě Kryštof, Kabát i Beerfest. Tady je přehled

18. 6. 2021 | Kabát, Kryštof, No Name, David Koller. Jen malá ochutnávka hvězd, které během letních prázdnin nabídnou fanouškům organizátoři festivalů a open air koncertů na Olomoucku.

Břuchotín se rozroste o padesát nových domů

18. 6. 2021 | O výstavbu nového rodinného domu v Křelově i místní části Břuchotín je mezi místními i „přespolními“ velký zájem. Stavební pozemky jsou k mání zejména od soukromých vlastníků, jak potvrdila starostka Marie Škavronková.

Olomouc jde slavit! Centrum ožije zábavou na mnoha místech, tahákem je Lunalón

17. 6. 2021 | Pestrou nabídku zábavy, zajímavé podívané i nevšedních zážitků chystá na tento víkend Olomouc. Na více než třech desítkách míst budou probíhat tradiční Svátky města, v pátek se uskuteční také Olomoucká muzejní noc a rozárium zaplní festival Vyznání růžím.

Teenageři se registrovali a chtějí očkovat, ale musí si počkat

17. 6. 2021 | O očkování proti Covidu-19 požádali hned první den spuštění registrace věkové skupiny 16+. Od 4. června však stále nic. Řeč je o teenagerech, kteří se sice mezi prvními zaregistrovali do některého z očkovacích center v Olomouckém kraji, ale už dva týdny čekají na to, až dostanou zvací SMS, aby si mohli zarezervovat termín aplikace první dávky.

Zdroj: Olomoucký deník - zprávy - olomoucky.denik.cz
10:14:50 | 21.06.2021Zpravodajství OlomoucDnes.cz

Cyrilometodějská stezka nabízí stovky kilometrů nezapomenutelných zážitků

Cyrilometodějská stezka, jejíž část prochází také Olomouckým krajem, získala certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. Ta jí zaručuje vysoký standard kvality, mezinárodní přesah a propojení míst se zajímavým ...

NKÚ: Třetina peněz na podporu městské hromadné dopravy se nevyčerpá

NKÚ prověřil podporu městské hromadné dopravy v elektrické trakci, tedy tramvají, trolejbusů a metra. Ministerstvo dopravy (MD) na ni vyčlenilo 11,7 m ...

Na nádražích vzniknou výdejní boxy České pošty

Vyzvednout si objednávku z e-shopu snadno a bez čekání, například cestou na vlak nebo bez obsluhy na poště. Právě to umožní výdejní boxy, které budou ...

Podmínky pro účast dětí na letních táborech se zmírní

Děti s PCR testem se nebudou muset v průběhu pobytového letního tábora přetestovat, a to i v případě, že s nimi ve stejný turnus pojedou děti s antige ...

Při domovní prohlídce policisté zajistili přes 140 rostlin konopí setého

ŠUMPERSKO - I dílem náhody se někdy může podařit rozkrýt závažnou trestnou činnost. Své o tom ví i hlídka policistů, která vyjela v neděli 13. června ...Pondělí 21.6.2021
Olomoucký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.